Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW:3.22 i wskazania z DHT11
#1
Witam
Po zmianie softu z 3.09 na 3.22 wskazania z czujnika DHT11 są nieprawidłowe.
Doczytałem w jednym z wątków że będzie dołączona obsługa DHT22. Opisy przy wskazaniach by na to wskazywały, ale dlaczego skoro już używam DHT11 nie jest w takim razie obsługiwany ?
Wskazania przy sofcie 3.09

.jpg   3.22.jpg (Rozmiar: 243.92 KB / Pobrań: 3,575)

Wskazania przy sofcie 3.22

.jpg   3.09.jpg (Rozmiar: 246.56 KB / Pobrań: 3,593)

Czujnik temperatury na płytce wskazuje zawyżoną wartość w obu przypadkach. Sad
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tankok napisał(a):Czujnik temperatury na płytce wskazuje zawyżoną wartość w obu przypadkach. Sad
Olej ten czujnik. On się nadaje do sygnalizacji pożaru albo kolejnej epoki lodowcowej. :lol:
Wałkowałem ten temat jakiś czas temu, obiecano nawet, że ma się pojawić możliwość parametru korekcji i na razie cisza.
Z drugiej strony nikt nie obiecywał, że stanie się to za mojego życia, więc czepiać się nie mogę. Big Grin
Temat szerzej omówiony jest tu http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5476
<t></t>
Odpowiedz
#3
To trochę nie tak Panowie.Od wersji 3.21 czujnik DHT11 jest nieobsługiwany tylko DHT22 pracuje poprawnie.Jeżeli chcesz używać taki czujnik (DHT11) musisz cofnąć się do starszego softu.
Co do czujnika temp na płytce to pokazuje on temperaturę z otoczenia płytki siłą rzeczy wyższą o kilka stopni od otoczenia w zależności czy jest obudowa, czy moduł LK jest "wciśnięty" między inne urządzenia .Poniekąd pat masz rację bo służy on głównie do sygnalizacji wzrostu temperatury układu (zwarcia,przeciążenia itp.) jednak moim zdaniem korekcja tu jest zbędna.
Ogólnie problem stabilizacji warunków przy pomiarach temperatury np. dallasami to temat-rzeka.
<t></t>
Odpowiedz
#4
andre napisał(a):Co do czujnika temp na płytce to pokazuje on temperaturę z otoczenia płytki siłą rzeczy wyższą o kilka stopni od otoczenia w zależności czy jest obudowa, czy moduł LK jest "wciśnięty" między inne urządzenia .Poniekąd pat masz rację bo służy on głównie do sygnalizacji wzrostu temperatury układu (zwarcia,przeciążenia itp.) jednak moim zdaniem korekcja tu jest zbędna.
Ogólnie problem stabilizacji warunków przy pomiarach temperatury np. dallasami to temat-rzeka.

Spoko, ja już z tym dałem na luz, dla mnie - tego czujnika nie ma. Kiedyś chciałem go wykorzystać w paru rozwiązaniach bo wydawało mi się, że jak jest pomiar to powinien być konkretny i - miałem rację - wydawało mi się. :lol:
Wrzucając LK np. do szafy rack (gdzie watchdog może pohasać Big Grin) można by oczekiwać, że przy okazji załączy on wentylację w stosownym momencie skoro czujnik jest wbudowany. Niestety, bez dallasów nie można na LK w tym zakresie polegać. Pozostaje zatem tylko uruchamianie zraszaczy w przypadku pożaru. :lol:
<t></t>
Odpowiedz
#5
Tank napisał(a):Co to za polityka firmy skoro podobnie jak ja wielu kupuje najpierw jedną sztukę aby zapoznać się z tematem. Widząc akcesoria jakie on obsługuje to kupuje to co jest w opisie dopiero zgłębiając dalej temat szuka na forum.

Rozchodzi mi się o to że nie ma pełnej i prawidłowej informacji na stronie. Wnioskuje że mają zapas DHT11 i chcą się go pozbyć z magazynu nie pisząc że działa on na starszych wersjach softu.
<t></t>
Odpowiedz
#6
Tankok napisał(a):Jeszcze jednej rzeczy nie opisałem mianowicie nie zmieniając nic w konfiguracji przekaźnik w wersji 3.09 samoczynnie uruchamiał się w trybie "ON" po zmianie softu "OFF".

W ostatniej zakładce "Network Config" na dole masz możliwość ustawienia przekaźników przy starcie LK. Każdy z 5 przekaźników możesz ustawić na ON lub OFF.
<t></t>
Odpowiedz
#7
iwi napisał(a):
Tankok napisał(a):Jeszcze jednej rzeczy nie opisałem mianowicie nie zmieniając nic w konfiguracji przekaźnik w wersji 3.09 samoczynnie uruchamiał się w trybie "ON" po zmianie softu "OFF".

W ostatniej zakładce "Network Config" na dole masz możliwość ustawienia przekaźników przy starcie LK. Każdy z 5 przekaźników możesz ustawić na ON lub OFF.

Wyraźnie napisałem że wykonałem aktualizację nie zmieniając jakiejkolwiek konfiguracji !!!
<t></t>
Odpowiedz
#8
Cytat: Co to za polityka firmy skoro podobnie jak ja wielu kupuje najpierw jedną sztukę aby zapoznać się z tematem.
Ta polityka została wymuszona przez nas "użyszkodników" aby zastosować czujnik dokładniejszy o lepszej 10x rozdzielczości pomiaru.
Również zmiany w sofcie to w dużej części realizacja naszych opinii.Spróbuj na sofcie 3.17 i 3.18 czy będzie występował ten sam błąd.
Po zmianie softu czasami niektóre parametry trzeba "wklepać" ręcznie.
Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości