Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SNMP TRA|P - kontroler nie wysyła
#1
Mam problem z konfiguracja TRAP
Ustawiłem w Events Config wysyłanie dla zmiany stanu IND1
W Network Config ustawiłem TRAP Enable oczywiście adres serwera i community zanaczyłem tez automatyczne wysyłanie i nie otrzymuje nic
Z innych urządzeń do serwera przychodzą stąd wniosek że błąd leży po stronie konfiguracji LanKontrolera
Moja wersja to
HW 1.2
SW 2.59
<t></t>
Odpowiedz
#2
wysliz print screna z zakladki network config i tablicy zdarzen. Wysylasz do serwera w tej samej sieci czy gdzies dalej?
comminty dla trap zostaw puste i potestuj
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Wysyłam w tej samej podsieci , ale docelowo planuję uruchomienie wielu LanKontrolerów w rożnych podsieciach z routingiem
Co do comunnity to nawet przy złym powinien serwer (linux) zapisać błąd w syslog a tu nic, ale dla testów usunąłem (na screenach jeszcze jest)

.png   trap2.png (Rozmiar: 155.46 KB / Pobrań: 4,076)

.png   trap1.png (Rozmiar: 156 KB / Pobrań: 4,050)

.png   tablicazdarzen.png (Rozmiar: 178.02 KB / Pobrań: 4,074)

Z pustym community tez nie działa
<t></t>
Odpowiedz
#4
po resecie LK wysylania od tablicy zdaren dziła, ale faktycznie jest jakis problem z autowysylaniem, bedzie poprawka. MOzesz sprawdzic wersje softu 3.XX
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
U mnie nie działa tez tablica zdarzeń. Nawet po resecie.
Oczywiście sprawdzę wersje 3.xx
<t></t>
Odpowiedz
#6
Dzięki za pomoc
Wgrałem 3.21 i teraz działa automat i zdarzenia.
Teraz muszę tylko przyjrzeć się czy wersja home zaspokoi moje potrzeby czy muszę czekać na poprawkę
<t></t>
Odpowiedz
#7
w 3.xx nie ma watchdooga, a poza tym ma wiecej opcji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Witam,

Podepnę się troszkę do tematu... Czy ktoś zna/może polecić oprogramowanie (najlepiej darmowe i pod systemy M$) do wychwytywania trapów snmp?

Pzdr.
<t></t>
Odpowiedz
#9
Raczej ciężko z bezpłatnymi no chyba że do 10 urządzeń to np. OpManager
Ja przynajmniej nie spotkałem się z bezpłatnymi pod Windows
Pod Linuksy jest kilka rozwiązań - może trochę trzeba poklikać aż się uruchomi dobrze , akurat próbuje z mniejszym lib większym skutkiem nauczyć się Zabbixa (długa droga przede mną), ale oprócz tego jest Nagios i kilka innych



zobacz jeszcze Dude od MikroTik - podobno obsługuje trapy i chyb ajest za darmo bez ograniczeń
<t></t>
Odpowiedz
#10
tym mozesz przechwycic trapy ireasoning mib browser
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości