Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria softu LK -ustawienia sieciowe
#1
Witam.
Mam problem jak w tytule. Chociaż problem jest chyba większy.
Po wielu testach i próbach LK na biurku przy laptopie - zainstalowałem go w miejscu docelowym. ( w moim przypadku - kotłownia).

No i już na starcie okazało się że z softem jest coś nie tak. LK przy każdym poleceniu "Save and reboot" w sekcji "Network setting", przy zaptaszkowanej opcji Enable DHCP - gubi tego ptaszka przechodząc upierdliwie w tryb adres static. Jest to dla mnie niepojęte (próby na biurku nie wyłapały takiego buga) i bardzo kłopotliwe - LK podłączony do routera który obsługuje kilkanaście
kompów/urządzeń w trybie DHCP.
Mało tego - każde polecenie SAVE sekcji niżej (SNMP settings) również powoduje ten sam efekt.
(czyli reboot i po powstaniu LK jest w trybie adres. static)
Było to w wgranej wersji softu 3.21. Robiłem próby wgrywając softy wcześniejsze - bez zmian. Aktualnie zostawilem soft 3.15
Pomyślałem sobie trudno , być może TTTM (ten typ tak ma). Wysiliłem wszystkie swoje komórki (te szare) i zrobiłem mały myk na routerze (Asus RT-N16) - dołożyłem dodatkowy bridge na porcie z LK + Vlan z wyłączonym DHCP - i teraz mam L.K. na stałe na defaultowym adresie .
Ten problem opanowalem.
Pozostał temat braku odczytu serwera NTP. Wpisywałem tam różne adresy serwerów pl i eu w dwóch formach (nazwy i cyfry) bez rezultatu. A to mi całkowicie uniemożliwia korzystanie z Scheduler'a.

Poza tym wszystkim suma obydwu błędów na mój nos sugeruje jakieś "wykrzaczenie się" softu , w części sieciowej- być może wynikający z faktu że instalowałem po kolei wszystkie jego wydania i czasem wracałem do wcześniejszych wersji .
Bardzo prawdopodobne , że bug ten powstał przy którymś kolejnym flashu L.K. - chociaż nigdy nie miałem z tym problemu.
Być może ktoś z czytających może mi pomóc w temacie odczytu serwera czasu przez L.K.
Nie ukrywam że bardzo liczę na pomoc kol. prowadzącego to forum.

P.s no i okazuje się dodatkowo że nie działa również sterowanie wyjściami zapytaniem HTTP (próby robione w sieci lokalnej Lan). Ale ta opcja mnie mniej interesuje.

Chyba jest sposób/metoda aby go (tego L.K.) zresetować/wyczyścić do ustawień fabrycznych ?
(resetowanie przyciskiem z palca niczego w tym przypadku nie zmienia - a dokładniej przywraca ustawienia na defaultowe , a błędy sieciowe zostają)
<t></t>
Odpowiedz
#2
A czy próbowałeś jak piszesz "z palca" przytrzymać przycisk około 15 s .Po tym powinieneś mieć domyślny adres
192.168.1.100 i zresetowane wszystkie ustawienia do firmowych a wcześniej sprawdź czy wgrywa ci starszy soft?
Edit:19.34
<t></t>
Odpowiedz
#3
Oczywiście że próbowałem - piszę o tym w poście wyżej. Domyślny adres oczywiście wraca , lecz problem z NTP nie znika.

Wgrywałem softy 3.15 i 3.18 i dałem sobie spokój. Aktualnie jest 3.21

W między czasie sprawdziłem że : wysyłanie emaili działa - działa również wysyłanie danych SMTP na serwer - pięknie rysuje mi
wykresy wybranych parametrów.
<t></t>
Odpowiedz
#4
też wgrywałem wiele wersji i przy 3.21 NTP mi działa np. taki:
NTP Server: 80.50.231.226 Port: 123
Time Interval 600
Time Zone 1

DHCP używam statycznego
HW przerobiony na 1.2

Czy ustawiłeś NTP w sekcji Date and Time i zapisałeś? Już zgłaszałem chyba, żeby to zgrupować bliżej siebie i by zapisywać pod jednym przyciskiem.
<t></t>
Odpowiedz
#5
"Wyguglałem" sobie kilkanaście adresów serwerów NTP z .ue i .pl i po wpisaniu i wykonaniu "save" cisza.

Na mój niuch działają wszystkie funkcje sieciowe HTTP wysyłania danych , a nie działają odbierania danych.
<t></t>
Odpowiedz
#6
a zauważyłeś, że masz 2 miejsca do ustawienia NTP
w środku strony NTP Settings ustawiasz parametry serwera, interwał itp
a na końcu
Date and Time
NTP
Set Manual
musisz na końcu postawić przy NTP kropeczkę.
<t></t>
Odpowiedz
#7
No i oczywiście !
Było odznaczone NTP - set manual . Jakaś pomroczność mnie ogarnęła że nie zwróciłem na to uwagę.


Tak więc uroczyście PRZEPRASZAM producenta L.K. a w szczególności programistę za insynuacje w temacie jakości L.K.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości