Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.58 i 3.21 dla HW=1_0, 1_1 i 1_2
#1
witam
Załączam nowy soft, proszę zwrócić UWAGĘ na HW swojej płytki i załadować odpowiedni soft.
w stosunku do wersji poprzedniej poprawiono: odczyt pt1000 na ujemnych temperaturach,poprawka w przelaczaniu NTC, KTY, VCC na INP1 i INP2.
Dodano obluge DHT22, dht11 nie jest obslugiwany

Dla HW 1_0 i 1_1

.bin   lan_module_ver_3_21_HW_1_2.bin (Rozmiar: 324.62 KB / Pobrań: 206)

.bin   lan_module_ver_2_58_HW_1_2.bin (Rozmiar: 322.3 KB / Pobrań: 168)

Dla HW 1.2

.bin   lan_module_ver_3_21_HW_1.bin (Rozmiar: 318.81 KB / Pobrań: 167)

.bin   lan_module_ver_2_58_HW_1.bin (Rozmiar: 316.48 KB / Pobrań: 170)

Zmiany:
1.Naprawa blokowania odczytu z DHT11 przy załączeniu zliczania impulsów na INP3D
2.Poprawiono odczyt przez snmp i wysylanie na serwer przez klienta http, wartości mocy (calkowitej i dobowej) z licznika impulsów, wczesniej wysyłał dla stałego podzielnika 1000.
3.Poprawa w pomiarze mocy , był problem przy duzych wartościach napiecia, brakowało miejsca w pamieci i wyswietlał wartosc ujemna.
4.Zmiana sposobu zapisywania partametrów pwm (czestotliwosc i wypelnienie), wczesniej była metoda POST, teraz jest GET, dzieki temu można poleceniem bezpośrednio z przeglądarki zmienić ten parametr, przyklad.
zmian czestotliwosci http://192.168.1.100/ind.cgi?pwmf=9777 ustawia czestotliwosc w okolicach zdanej 9777
zmian wypelnienia http://192.168.1.100/ind.cgi?pwmd=855 ustawia wypelnienie w okolicach 85,5 %
samo załaczanie pwm http://192.168.1.100/ind.cgi?pwm=0 lub 1
5. Poprawa odczytu przez czujniki KTY i PT1000
6.Reset time przy wyjsciach na pierwszej stronie, jest takze uwzględniany przy załączeniu wyjscia przez tablice zdarzen lub scheduler. Wczesniej był brany pod uwage tylko po załaczeniu recznym przyciskami.
7. Poprawy błedów w tablicy zdarzeń



Prosze o testy i ewentualne uwagi
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#2
Super - szczególnie poprawki 1 i 2. A co było nie tak z odczytem Pt1000, bo jakoś nie zauważyłem by źle działał? Kiedy będzie DHT22?
<t></t>
Odpowiedz
#3
PT1000 na ujemnych mial maly zakres, trzeba teraz sprawdzić kalibracje bo moze sie różnic.
DHT22 bedzie po wekendzie, mial byc teraz ale czujnik mi sie zepsul wiec musze poczekac na nowy
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
Nie wiem co robiliście przy Pt1000 ale mam z nim problem. Wgrałem 3.20 i podpiąłem PT. Zamiast +19stC pokazuje 52stC. Skorygowałem o -34st!!! i czujnik włożyłem do wrzątku a LK pokazuje +124stC. Nie mówię, że na 100% jest coś z softem bo miałem nowy niesprawdzony PT i niestety za mało czasu by cofnąć się do FW3.18 (próbowałem ale nie miałem szczęścia). LK 250km od domu. W domu mam tez PT na LK FW3.18 i działa OK ale z wgrywaniem nowego FW poczekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie problemu z PT i wersję z DHT22.
<t></t>
Odpowiedz
#5
super! dzięki za soft. jutro zrobię testy i dam znać (głównie w spawie tablicy zdarzeń )
<t></t>
Odpowiedz
#6
Tablica zdarzeń działa pięknie, niestety czujnik PT1000 dalej szaleje przy ujemnych temperaturach.
<t></t>
Odpowiedz
#7
obsługe czujnika sprawdzimy, moze my mamy felerny model i stad całe to przesuniecie o ileś stopni. A o sie dzieje przy ujemnych temperaturach?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
potwierdzam, zbyt wysoki pomiar na pt1000 to problem z softem. Prosze jednak opis jaki jest problem z ujemna temperaturą?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Po zmianie softu na 3.20 v1.2 nie działa
1. Ciągle nie da się przestawić INP1 na pomiar napięcia zamiast temperatury
2. INP2 - nie można przestawić j.w. na KTY84 - ale nawet, że ręcznie się przestawi to i tak KTY nie działa.
Zastanawiam się już jak z tym podłączeniem
http://www.tme.eu/pl/Document/46a861a031.../KTY84.pdf - Anoda do Plusa a Katoda do INP2? - sle sprawdzałem odwrotnie i też nie działa - więc albo czujnik od tego odwrotnego podłączenia się uwalił, albo LK nie mierzy nic.
3. Po zmianie softu i zrobieniu resetu do ustawień fabtyczbych w Evencie jest przy INP1 zostawiony ptaszek, który powoduje, że wszystkie wejście oraz PWM co pół sekundy zmieniają stan - nie wiem czy takie było zamierzenie.
4. INP12 ciągle nie jest wyskalowany i nie ma wysyłania przez GET.
5. PT1000 - zawyża odczyty - mi wzrosło po zmianie firmware z 10 na 30oC
6. Nie można przestawić pomiaru natężenia z INP3 na INP1 - jak przy INP1 i INP2 - po odświeżeniu ciagle jest INP3.
7. Przydałoby się domyślnie ustawione w Network Config DHCP oraz pobieranie z NTC czasu
8. Przydałby się zapis ustawień do pliku i odczyt (backup i restore).
9. Częstotliwość PWM można obniżyć tylko do 2553 - przedtem było 2604 - więc niewielka zmiana, ale zawsze coś Smile
10. Zmiana wartości mnożnika dla INP1 - po zmianie softu musiałem zmienić z 11 na 10 żeby te same wskazania zostały.

Jutro test PWM, a na razie chyba nic lepiej niż poprzednie wersje.
<t></t>
Odpowiedz
#10
1.Naprawa blokowania odczytu z DHT11 przy załączeniu zliczania impulsów na INP3D
-- potwierdzam, działa ok
7. Poprawy błedów w tablicy zdarzeń
-- potwierdzam, działa nareszcie super!

" Ciągle nie da się przestawić INP1 na pomiar napięcia zamiast temperatury"
-- u mnie działa ok

"Nie można przestawić pomiaru natężenia z INP3 na INP1 - jak przy INP1 i INP2 - po odświeżeniu ciagle jest INP3"
-- u mnie ok

"Przydałby się zapis ustawień do pliku i odczyt (backup i restore)"
-- to fakt, o ile się zmieści to przydatne. (chociaż zapamiętał mi wszystkie ustawienia przy zmianie softu z 3.18 na 3.20 )

dzięki za nowy SOFT !
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości