Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem po wgrani softu.
#1
Witam serdecznie.

Mam problem z lan kontrolerem .
Posiadam lan kontroler ver 1.1 , przez przypadek wgrałem wersje dla kontrolera 1.2 .
Brak połączenia jest teraz przez stronę www,na pingi odpowiada,wgranie nowego softu przez program LAN CONTROLER TOOLS < jest widziany przez program >nic nie daje , oraz przez tftp również nic z tego.
Bardzo proszę o pomoc , czy da się to jakoś przywrócić do stanu używalności.
<t></t>
Odpowiedz
#2
zrób reset LK przyciskim i jak zacznie migac dioda to wtedy rób upgrade,
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam.
Po resecie miga dioda zielona ,przez tftp chce zrobic zmiane softu i nic , wyświetla UPŁYNĄŁ LIMIT CZAS.
<t></t>
Odpowiedz
#4
a jestes oewny co do adresu IP?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Tak, na pingi odpowiada , i widać go w programie LAN Controler Tools jako 192.168.1.100 3.17.
<t></t>
Odpowiedz
#6
Miałem identyczny problem z moim LK.
Odratowałem go wgrywając soft 3.18_HW_1
Jednakże nie była to prosta operacja, bo czas w jakim kontroler wchodził w tryb w jakim można uplodowac soft jest bardzo krótki i nie zdążył się zestawić link po eth a już kontroler wchodził do trybu bootowania. ( opisywano ten problem wielokrotnie na forum - warto by wydłużyć czas w jakim kontroler czeka na tftp do jakiś 10 sekund, żeby sie karta poprawnie zgadała z drugą stroną)

Podpiąłem go kablem bezpośrednio do kompa i ustawiłem na karcie ETH na sztywno 10Mbps Full Duplex.
Przygotowałem sobie polecenie do tftp w okienku i po restarcie kontrolera do trybu uploadowania softu wysyłałem komendę. Za którymś razem się udało.
Kontroler po wgraniu softu zgłosił się poprawnie ale strona www pokazywała jakieś głupoty. Pomógł reset do ustawień domyślnych (guziorem przez 10 sec)
Teraz wszystko działa jak trzeba.
<t></t>
Odpowiedz
#7
Dziękuje Witek za cenne informacje.
Za trzecim razem, udało mi się wgrać nowy soft.

Dziękuje za pomoc jeszcze raz.
<t></t>
Odpowiedz
#8
Ja uporałem się z tym problemem tak. Win7 64bit klient tftp --> http://sourceforge.net/projects/tftputil/ w zakładce Host podajesz IP wybierasz plik wsadu, wpinasz zasilanie i klikasz Put File - powinno lecieć wszystkie inne settingi z default
Trochę się motałem z wersją hardware - sugerowałem się opisem na MB a to było mylne oznaczenie u mnie ver 1.1 - wersje HW masz podaną w zakładce Control Panel HW:xx
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości