Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana HW1.1 na 1.2
#1
Zmian o której już na forum było mówione chciałem wdrożyć do swoich LK. Operacja miała być prosta bo tylko wymian pamięci 24c16 jaka jest w HW1.1 na 24c32 do wersji 1.2. Niestety nie jest to tak proste.
Zakupiłem odpowiednie pamięci dwóch firm ST M24C32 1,8-5,5V i Atmel AT24C32D 1,7-5,5V tak na wszelki wielki bo różnie to z pamięciami jest.
Wstawiłem i do programowania.
Już na samym początku niespodzianka bo po wstawieniu czystej pamięci i ostrym resecie nie można wgrać przez TFTP softu. Soft wgrałem przez LAN Controler Tools i już byłem prawie zachwycony kiedy to wklepałem w przeglądarkę adres i .... strony brak. Brak możliwości otwierania stron. Nic nie widzi LK oprócz programu. Zmiana pamięci na innego producenta i ta sama historia. Pomyślałem że to pamięć więc wylutwałem zupełnie ale wtedy LK się nie uruchamia zupełnie. Więc kolejny sposób. Oczytałem to co było w 24C16 i wgrałem do nowej pamięci. O dziwo LK się odpalił i wykonał to co było ustawione przed zmianą jednak na stronę przez przeglądarkę wejść się nie da. Czyli wniosek jest taki, że potrzebuję wsad do pamięci 24c32 z LK HW1.2.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Ja miałem podobnie chociaż nie byłem pewny tych układów pamięci (2 rodzaje). Tylko do tej pory udawało mi się upgradować przez LKTools a teraz poszło dopiero przez tftp i to po ustawieniu LANu na sztywno na 10Mb/s. Czekałem na odzew innych :-) Pozostaje powrót do 24LC16 lub czekanie na wsad ?
<t></t>
Odpowiedz
#3
ale nie trzeba zadnego wsadu do eeproma. Jak jest wlutowany czysty to to procek sam go zaprogramuje, problem jest inny, jest potrzebny specjalny soft (jedna mala zmiana), pisałem żeby dać znać jak ktoś będzie robił podmiane. Jutro wrzuce ten soft, załadowac go można nieważne na jakiej pamieci, moze być 16 moze byc 32, soft i tak jest w procku, po załądowaniu wlutowac c32 (jesli wczesniej bylo 16) i ma działać.
Jedna uwaga, októrej pisałem to upgrade softu po takim zabiegu bedzie tylko na domyslnym adresie 192.168.1.100
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
załądujcie nowe softy dla HW_1_2 z tego watku http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5532, na nich ma działać. Tak jak pisałem powyzej wgrania nowego softu mozecie dokonać zarówno na starej jak i nowej pamieci eeprom, jak była stara to po wgraniu wymienic ją na nową.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
DZIAŁA! Wgrałem "lan_module_ver_3_18_HW_1_2.bin" i zadziałało od pierwszego razu. www wyświetla też HW:1.2 tak jakbym miał sprzęt w nowej wersji.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości