Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Histereza dla napięcia
#1
Nie rozumiem koncepcji autora oprogramowania dotyczącej histerezy i proszę o pomoc w konfiguracji.
Muszę ustawić LAN kontrole tak:
- po przekroczeniu napięcia, powiedzmy 14V - załącza Out1
- trzyma załączone Out1 aż do spadku napięcia do 10V - wtedy wyłącza Out1
Jak to ustawić na LAN kontrolerze, bo czegoś nie rozumiem. Chyba autor softu miał inne pojęcie histerezy.
<t></t>
Odpowiedz
#2
histereza działa tak, że jak ustawisz 14V i histereze np. 4 to, załączanie bedzie przy 18V(14+4), a wyłączanie przy 10(14-4).

Ustaw w okienku 12V a histereze na 2, wtedy załaczy przy 14 a wyłączy przy 10.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź. Generalnie działa, jednak z dużym ALE:
-mam ustawiony w Events Config, że po przekroczeniu progu napięcia (uwzględniając histerezę) włącza OUT1. Wszystko jest OK, ALE
- w scheduler mam ustawione, że codziennie o godz. 15:00 OUT1 ustawiane jest na OFF
- po ponownym przekroczeniu napięcia ustawionego w EventsConfig - NIE włącza OUT1
- po restarcie LAN Kontrolera - znów ustawienie z EventsConfig zaczyna działać, aż do czasu wyłączenia OUT1 przez schedulera.

Proszę o poprawienie tego błędu.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Dodam tylko, że po "ręcznej" zmianie stanu OUT1 (wyłączeniu), a nie przez schedulera - jest ten sam problem z ponownym załączeniem OUT1 po przekroczeniu wartości ustawionej w "Events Config"
<t></t>
Odpowiedz
#5
Jak przekroczy napiecie to załacza OUT1, a scheduler wyłacza to o 15 -stej, czy jak scheduler to wyłącza to napiecie jest dalej przekroczone? Problem jest prawdopodobnie w tym, że, do ponownego załąznia OUT1 przez pomiar napiecia jest wymagane zeby to napiecie najpierw spadło ponizej dolnego progu i wyłączyło out1, dopiero ponowny powrót powyzej ustawionego napiecia załczy out1. Faktycznie chyba trzeba bedzie dokonac zmiany w sofcie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Napięcie o godz 15:00 NIE jest przekroczone, ale nie spadło poniżej wartości ustalonej w histerezie. Jest dokładnie tak jak opisałeś. Jeżeli napięcie nie spadnie poniżej dolnego progu, to już nie próbuje ponownie włączyć OUT1 mimo przekroczenia górnego progu. Bardzo proszę o dokonanie zmiany w sofcie, to dla mnie bardzo ważne. Generalnie LAN kontroler jest naprawdę bardzo, bardzo fajnym i sprytnym urządzeniem. Gratuluję pomysłu i wykonania!
<t></t>
Odpowiedz
#7
jeszcze taka kwestia, jak schdeuler wyłączy OUT1 a w tym czasie napiecie bedzie przekroczone, to czy ma mimo wszystko pozostawić OUT1 włączone?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Ja wyobrażałem sobie tą zasadę na logikę: jak scheduler wyłaczy OUT1, a napięcie będzie przekroczone, to ustawiony event z powrotem włączy natychmiast OUT1 lub jeszcze lepiej - nie pozwoli wcale go wyłączyć.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości