Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
niepożądany reset ustawień sieciowych
#1
Witam, z dwa dni temu stałem się posiadaczem Lan Kontrolera HW:1.2 SW:3.12

Powoli zapoznaję się z tym interesującym ustrojstwem i jego możliwościami, zauważyłem ciekawą anomalię:
sieć skonfigurowana następująco -> Enable DHCP.
Po podłączeniu sensora DHT11 nie mogłem połączyć się z GUI. Okazało się, iż została zresetowana nastawa sieciowa do domyślnej (wyłaczone Enable DHCP). Sensor podłączałem na gorąco.
Dziś podłączałem trzeci sensor DS18B20. Nauczony poprzednim zdarzeniem odłączyłem zasilanie modułu LK. Podłączyłem "scalony termometr". Ku mojemu zdziwieniu znów nie mogłem połączyć się z GUI. Jak poprzednio konfiguracja sieci została przywrócona do adresu domyślnego. W międzyczasie podłączyłem termistor PT1000, podobny efekt nie wystąpił.
<r><SIZE size="85"><s></s>Czyś mędrcem, czy głupcem, natura nad tobą przewagę ma, a po piętach depcze czas. <br/>
Więc nic to, że twe ambicje sięgają gwiazd, gdy zapominasz się cieszyć tym co już masz.<e>
</e></SIZE></r>
Odpowiedz
#2
Nie wiem z czego to wynika ale nie mam możliwości załączenia opcji Enable auth w sekcji ACCESS settings .
Sprawa wygląda następująco: zaznaczam stosowne pole, następnie klikam w odpowiednim miejscu (ta sama sekcja) Save Config, po odświeżeniu strony, lub po ponownym wyświetleniu GUI załączona przed chwilą opcja nie jest już aktywna.

Jakieś sugestie?
<r><SIZE size="85"><s></s>Czyś mędrcem, czy głupcem, natura nad tobą przewagę ma, a po piętach depcze czas. <br/>
Więc nic to, że twe ambicje sięgają gwiazd, gdy zapominasz się cieszyć tym co już masz.<e>
</e></SIZE></r>
Odpowiedz
#3
Spokojnie.
Sama funkcja "autentykacja enable/disble" działa prawidłowo.
Problem jest inny. Błąd programisty powoduje, że po "zaptaszkowaniu" pola "autent. enable" sama autentykacja jest, lecz po zmianie podstrony LK np na panel gł. i po ponownym powrocie na podstronę network setting nie ma już "ptaszka" pomimo tego że przed chwilą jeszcze był. Ten sam efekt jest po reboocie LK.
Taki stan powoduje , że użytkownik nigdy nie jest pewien czy ta cholerna autentykacja jest czy nie jest włączona.
W przypadku pracy LK w trybie ofline nie ma to znaczenia, w przypadku pracy w domowym lanie też chyba nie (wg mnie) lecz w przypadku pracy w sieci z wyjściem na WWW jest już problem - tym bardziej że LK nie obsługuje prot. HTTPS.
Ponieważ jednak jest to błąd bardzo prosty , jestem pewien że w następnej wersji softu zostanie poprawiony.

pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Ano dokładnie tak to wygląda, a na czas sesji przeglądarki nie miałem ponowienia logowania, natomiast po ponownym załączeniu przeglądarki wyskakuje okienko logowania.
<r><SIZE size="85"><s></s>Czyś mędrcem, czy głupcem, natura nad tobą przewagę ma, a po piętach depcze czas. <br/>
Więc nic to, że twe ambicje sięgają gwiazd, gdy zapominasz się cieszyć tym co już masz.<e>
</e></SIZE></r>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości