Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbieranie odczytów i wykresy z LK
#1
Wiem, że nie będę oryginalny pytając, ale poczytałem forum i nie do końca wiem.
Chcę zrobić odczyty z LK w postaci jakiejś strony WWW. Mam swój serwer do podwieszenia, coś tam umiem we FrontPage.
Odczyty bieżących wskazań i jakieś wykresy np z ostatnich 30 dni.
Poprowadzi mnie ktoś za rączkę jak to zrobić i wytłumaczy/pokarze "łopatologicznie" jak to od początku do końca zrobić?
W końcu nie mogę znać się na wszystkim, a na tym akurat nie znam się.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tutaj masz pdf jak robic wykresy przy pomocy rrdtool
http://ssi.dug.net.pl/dydaktyka/5_semest...rdtool.pdf

Wartosci z kontrolera pobierasz z snmp.
np:
sprawdzanie napiecia na inp3
snmpwalk -c public -v 2c 192.168.1.100 .1.3.6.1.4.1.17095.4.5
wynik jaki otrzymasz to:
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.5.0 = STRING: "27.5"
"27.5" to napiecie na inp3.

Taki string musisz jeszcze obrobic zeby tylko miec sama wartosc 27.5
Wartosc wrzucasz do rrdtool i malujesz wykres.

OIDy czyli .1.3.6.1.4.1.17095.4.5 masz na koncu dokumentacji do LK
<t></t>
Odpowiedz
#3
juz gdzies pisałem ale sie powtórzę, za kilka dni bedzie soft z mozliwoscią wysyłania danych na dowolny serwer z obsługą HTTP GET lub POST, do testów uzywam tego darmowego https://www.thingspeak.com/channels/6957
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
wilkxt napisał(a):za kilka dni bedzie soft z mozliwoscią wysyłania danych na dowolny serwer z obsługą HTTP GET lub POST

Czekam z niecierpliwością, i chyba nie tylko ja.
<t></t>
Odpowiedz
#5
Witajcie.
Jestem nowy i nie za bardzo rozumiem sposobu zapisywania danych z LK.
Sprzęt już podłaczyłem i mam widoczny z netu i z domu.

i teraz pytanie - chcę zrobić żeby się automatycznie zapisywały 3 tabelki
1. Dzienna co godzinę odczyt INP1, INP3, INP12 i temperatury z czujników w zasobnikach
2. miesięczna tabelka z obliczonej mocy i z max INP1 i INP12 i średnia z INP1 i INP12 (z pominięciem odczytów zerowych w nocy)
3. narastająca z obliczonej mocy i max z INP1 i INP12 i średnia z INP1 i INP12 (z pominięciem odczytów zerowych w nocy)
i pokazywały graficznie.
Mam serwer w hostingu i jak tego rdtools zainstalować?
ewentualnie mam mikrotika RB411U - moze na nim będzie łatwiej?

Przeczytałem dokumentację i mimo, że wydawało mi się że się na tym znam to za nic nie mogę tego ruszyć
<t></t>
Odpowiedz
#6
w obecnym sofcie jeszce nie ma obsługi GET i POST, wiec masz do wyboru:
1. Zapytania snmp z serwera do LK o wartość konkretnego czujnika.
2. Automatyczne wysyłanie przez LK trapów(snmp) z wartosciami czujników na wskazany serwer.
3.Odczyt przez jakiegoś klienta http pliku xml z LK z zawartoscia wszytskich czujników.

Co do obsługi tego przez rdtool, to był chyba watek o tym i ktos to pisywał jak top robić, zobazc tez tu http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=2592
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
a jeszcze takie pytanie - na hostingowym serwerze mam baze mysql, która ma opcję importu z xmla
będzie to można jakoś sparować?
<t></t>
Odpowiedz
#8
nie wiem jakie opcje ma ten import . lK zwraca dane tak: jak tak wpiszesz wprzeglądarce to otzrymasz dane z xml 192.168.1.100/st0.xml w tym pliku sa konkrentne wartosci z czujnikow
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Jak Ci rrd straszne to pozaglądaj na Cacti, jak zaskoczysz to jest bardzo przyzwoite, możesz grafy też eksportować a jak się wciągniesz to sam rrd później obsłużysz. Cacti zrobi wszystko za ciebie...
Na forum poszukaj na temat Cacti, jest parę wątków.
<r><SIZE size="85"><s></s>Czyś mędrcem, czy głupcem, natura nad tobą przewagę ma, a po piętach depcze czas. <br/>
Więc nic to, że twe ambicje sięgają gwiazd, gdy zapominasz się cieszyć tym co już masz.<e>
</e></SIZE></r>
Odpowiedz
#10
kaktus napisał(a):Jak Ci rrd straszne to pozaglądaj na Cacti,
może i jest mi straszne, ale chcę stworzyć zbieranie danych do pliku, bazy mysql itp na serwerze w hostingu. Nie chcę stawiać serwera, który pobiera ileś prądu, który się co jakiś czas psuje itp żeby zrobić proste statystyki.
Płacę za serwer na hostingu i tam niestety nie ma możliwości instalowania czegokolwiek.
Nie musi być to graficznie - myślałem o stronie w PHP, która będzie odpytywała cyklicznie LK o parametr i zapisywałą go do bazy mySQL i tak to będę chciał ruszyć.

RRD, Lstat czy Cacti to wszystko jest super, tylko to wymaga serwera pracującego na okrągło, albo przynajmniej kiedy słońce świeci.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości