Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z SNMP
#1
Cześć, mam 2 rodzaje LanKontrolerów w sieci
- LK3SW 1.58a | HW 3.0
- LK3SW 1.49d | HW 3.7
Potrzebuję z nich czytać dane z czujników temperatury przez SNMP. Z wersją HW3.0 nie mam problemu, natomiast HW3.7 wymaga odczytu przez SNMP w wersji 2.0, którego nie potrafię u siebie w sofcie czytającym wymusić. Podglądałem pakiety wiresharkiem i różnica między ramką, na którą z kontrolera HW3.7 dostaję odpowiedź, a taką na którą nie dostaję odpowiedzi polega wyłącznie na fladze version - "version: version-1 (0)" LK nie odpowiada - "version: v2c (1)" otrzymuję odpowiedź. Reszta ramki pozostaje bez zmian. Da się w LK jakoś wymusić, żeby na version-1 też odpowiadał?
   
   
Odpowiedz
#2
a ów soft nie ma opcji pomijania sprawdzania wersji,,, może to będzie pomocne
Kod:
update nodes set snmpversion = 1 where snmpversion = 2

https://www.netxms.org/forum/general-sup...v2c-to-v1/
https://thwack.solarwinds.com/product-fo...mp-version

1 i 2 to dość podobne protokoły i na pierwszy widok może to tak wyglądać ze to tylko nagłówek wersji,,, ale zapewniam cie ze różnić jest sporo i podany myk odczytu może ci nie działać prawidłowo
wniosek najwyższa pora na przesiadkę na v3 i kłopoty z autoryzacją która idzie ogarnąć
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
#3
soft nie ma opcji wyboru, którą wersją ma odpytywać urządzenie, natomiast LK odpowiada jedynie na ramki, które w zapytaniu mają wybraną opcję 2
z tego co zrozumiałem, kod update nodes... dotyczy oprogramowania solar winds do monitorowania sieci, nie zaś zmiany wersji protokołu, którą akceptują LK?
Odpowiedz
#4
(02-10-2023, 12:22 PM)teges napisał(a): soft nie ma opcji wyboru, którą wersją ma odpytywać urządzenie, natomiast LK odpowiada jedynie na ramki, które w zapytaniu mają wybraną opcję 2
z tego co zrozumiałem, kod update nodes... dotyczy oprogramowania solar winds do monitorowania sieci, nie zaś zmiany wersji protokołu, którą akceptują LK?

to tylko przykład ale podobnie ustawienia masz na innych poprogramowaniach 
z tym ze z tego co rozumie ty masz tak stare, ze jeszcze nie słyszało o innych wersjach protokołu.
Co prawda można uwstecznić lub zamienić protokół w lk 2 z 1 ale musi na to pozwolić soft. Twój chyba odczytuje max v1 wiec nie ma opcji by to zadziałało

najwyższy czas na przesiadkę oprogramowania polecam skok do v3
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości