Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napięcie sterujące OUT1-4
#1
Podłączam teraz drivery TC4424 (nieodwracający) zasilające MOSFETy do wyjść OUT1-4 i zwątpiłęm w to co widzę.
W pozycji OFF na wyjściach OUT1-4 jest podawane napięcie 3,5V, a po przełączeniu na ON napięcie sterujące zanika.
Po włączeniu "Reverse out state" przy OFF nie ma napięcia, przy ON jest napięcie sterujące.
Czy tak powinno być?
Jeśli to jest normalne to chyba muszę zastosować drivery odwracające typu TC4423.
Bo inaczej nie podłączę tranzystorów do PWM.
<t></t>
Odpowiedz
#2
tak, aktywnym stanem wyjscia jest stan niski, ten stan załącza tranzystor PNP, który załacza przekaxnik. Możesz uzyć tego drivera co piszeszs lub mosfeta z kanalem P.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
A jak jest sterowane wyjście PWM?
<t></t>
Odpowiedz
#4
PWM - stan wysoki i niski naprzemienienie,a jak jest wyłączone to jest stan wysokiej impedancji
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Czyli mówiąc "normalnie" jak się załącza to podaje napięcie, a jak się wyłącza to nie podaje? Oczywiście w bardzo szybkim tempie.
Inaczej mówiąc tam jest sterowanie "0" czy "1".
<t></t>
Odpowiedz
#6
dla Ciebie istotne jest "1" po przy zwiekszaniu wypelnienia zwieksza się czas trwania "1" i dla "1" tranystor ma być wysterowany zeby załczył urządzenie końcowe
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Mam pytanie w związku z OUTami na złączu IDC10
Potzebuje podłączyć przekaźniki 12V/30A lub 5V/30A
Jak piszecie wyżej stan aktywny (ON) jest stanem niskim (0V), a OFF wysokim (3,6V).
Czy mogę w takim razie podłączyć przekaźnik 5V w taki sposób, że OUT1-4 będę traktował jako GND a +5V pobiorę z za regulatora napięć?
tylko obawiam się jednej rzeczy. W chwili załączenia wyjścia będzie na przekaźniku 5V a w chwili wyłączenia (5 - 3,6V) - to chyba nie jest za dobre.
Jak w takim razie jest podłączony przekaźnik 5V od OUT0 - czy może przez tranzystor? Niestety nie spotkałem w sklepie przekaźników 3,6V - najmniejsze.

Mogę prosić o rozrysowanie jak prawidłowo można podpiąć przekaźnik pod OUT1-4?

Ewentualnie może przekaźnik półprzewodnikowy a dopiero za nim przekaźnik np 12V/30A
<t></t>
Odpowiedz
#8
tu masz schemat podpięcia, prąd tranzystora musisz dobrać do prądu cewki przekaźnika. Dioda zwrotna musi być szybka, przy przekaxniku w LK jest uzyta 1N4148 (150mA).

tu masz opis po co i jak dobrac diode http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1062919.html


.jpg   out1.jpg (Rozmiar: 15.2 KB / Pobrań: 5,063)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
to niestety nie działa. Sprawdzałem na BC558 (PNP). Na NPN to chyba będzie można zrobić. Podrzucę jutro schemat


Załączone pliki
.jpg   5878777000_1380379478.jpg (Rozmiar: 6.39 KB / Pobrań: 5,016)
<t></t>
Odpowiedz
#10
ale musi działać, tak jest zrobine w LK, oczywiscie na schemacie nie narysowałem polaczenia GND LK z GND zasilania przekaxnika.
Schemat powyżej tez bedzie działał, tylko że przy stanie off załączy przekaxnik a przy ON wyłączy.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości