Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wejście impulsowe
#1
Witam wszystkich uczestników ponieważ to mój pierwszy post na tym forum a wczoraj otrzymałem przesyłkę
z LK i po wgraniu najnowszego firmwaru urządzenie pracuje a ja mam parę pytań.
Chciałbym mierzyć i wizualizować zużycie wody i gazu wykorzystując wyjście impulsowe
w wodomierzu i gazomierzu (typ kontaktronowy).Rozdzielczość wodomierza 10/100 impulsów
na litr , gazomierza 0,001m3/impuls.Czy byłaby możliwość w kolejnych softach aby samemu definiować
pole jednostki mierzonej wartości (np. kWh.,l/min , m3 itp.) oraz możliwość elastycznego stosowania
mnożnika w celu kalibracji mierzonych impulsów ?
Pozdrawiam Andre
<t></t>
Odpowiedz
#2
Podłączę się do tematu, przydałyby mi się nawet 2 takie wejścia (jeśli się da) o jak największej dopuszczalnej częstotliwości pracy i możliwości jej pomiaru (odczytywanie licznika dokładnie co sekundę i odejmowanie poprzedniego stanu). Otóż chciałbym zrobić pomiary napięcia i prądu z zasilacza buforowego (małej siłowni telekomunikacyjnej) -48V DC. Podłączanie masy LK do minusa baterii akumulatorów z uziemionym plusem (!) wydaje mi się ryzykowne, poza tym na boczniku mam tylko max 75mV na pełny zakres pomiaru. Ale w starych zapasach elektronika tzw. "przydasiach" Wink mam trochę AD654 (dość dokładny przetwornik U/f) oraz HCPL2531 (podwójny szybki transoptor), więc kombinuję przetwarzać napięcia (z dzielnika oraz bocznika) na częstotliwość i przez transoptory do LK. Mała częstotliwość to długi czas pomiaru z rozsądną rozdzielczością, poza tym większy kondensator do AD654 a wtedy trudniej o stabilność. Może któreś z dostępnych wejść cyfrowych akurat idzie do jakiegoś przerwania albo jeszcze lepiej licznika w tym PIC-u? Nie ma tu problemu drgań styków, ale przydałby się pomiar do częstotliwości rzędu kHz.
<t></t>
Odpowiedz
#3
co do samodzilenej definicji to sie pewnie pojawei taka opcja.
Co do zlicznia impulsów w kHz, to raczej odpada, wejscia licznikowe pica są zajete przez inne funkcje, a obecne zlicznie jest zrobione na przerwaniu, co przy duzej częstotliwości mogło by zawieszac i resetowac LK.
Na jesieni bedzie nowa(sprzetowo) wersja LK, troche bedzie sie rónić i mysle że tam wejscia liczników beda dostpne co nie bedzie stanowic problemu z pomiarek w kHz.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości