Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moduły pomiarowe R4AVA07 / BTE-293
#1
Czy LK3.8 może komunikować się przez MODBUS RTU z tymi modułami?  (wejścia napięciowe 0-5V x4 / 0-10V x3)
Potrzebuję więcej wejść prądowych WCS1800 i mam wrażenie, że przy zasilaniu 5V te czujniki dają bardziej stabilne odczyty (mniej pływa zero przy zmianach temperatury rano/wieczór) w porównaniu do 3.3V.  Z drugiej strony nie wiem na ile dobry jest ADC w tych modułach w porównaniu do LK3.8 - a może są inne podobne moduły w rozsądnych (nie "przemysłowych") cenach mogące współpracować z LK3.8?
Odpowiedz
#2
LK3.8 moze się komunikowac(modbus custom) z tym modułem, tylko że on nie za bardzo se nadaje do współpracy z WCS1800. WCS1800 ma maxmylna wydajnośc prądow na wyjsciowym pinie 0.6mA, a ten moduł do prawidlowego pomiaru potrzebuje 1mA, wiec to nie bedzie za bardzo dzilac.
Dwa wejscia(INPA1-2) w LK mierza napiecie w zakresoe 0-5V, w sumie masz 6 wejśc analogowych w LK, nie wystarczy?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Na razie używam 4 wejść, potrzebuję dołożyć jeszcze 2 (kolejne stringi PV w różnych kierunkach wschód/południe/zachód, łączone równolegle w rozdzielnicy DC na wspólny falownik).
Tak to wygląda obecnie:
https://mqtt.ats.pl/viewpanel/public/graph/11869/
INPA[1-2] czyli zasilane 5V dobrze trzymają zero na początku i końcu dnia (INPA1 omyłkowo ma odwróconą biegunowość, poprawię w wolnej chwili)
INPA[3-4] czyli zasilane 3,3V widać że się rozjeżdżają
INPA[5-6] też mają zakres 3,3V i nie mają do wyboru opcji WCS1800
Według specyfikacji:
https://www.winson.com.tw/uploads/images/WCS1800.pdf
Output current sink 0.4mA / source 2mA, zakładam że obciążeniem są dzielniki do masy czyli "source" (prąd wypływający z WCS), powinno być OK.
Patrząc na wykresy czułości widać że przy 3,3V błędy są większe przy zmianach i napięcia i temperatury niż przy 5V, szkoda że nie podają przy zmianach temperatury dla 10V - bo mierząc tylko prąd jednokierunkowy można by się pokusić o zasilanie WCS symetryczne +/-5V, sygnał wyjściowy będzie większy (około 90mV/A) i względem masy więc mniej wrażliwy na wahania Vref=3,3V.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Po drobnej zmianie projektu i przebudowie instalacji - zamiast 3 stringów równolegle teraz mam 2, za to dłuższe - wyraźnie widać pływanie zera na WCS1800 podłączonym do INPA3 (gdzie teraz w ogóle nie płynie prąd, rano pokazuje -0,77A a wieczorem około zera bo w zbliżonej temperaturze było kalibrowane).  Szukam czegoś dokładniejszego, najlepiej w wersji zapinanej na przewód bez rozłączania (mniej "grzebania" w rozdzielnicy DC pod napięciem) współpracującego z LK3.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości