Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie przetwornicą
#1
Witam!

Nie posiadam jeszcze Waszego urządzenia, ale po odnalezieniu go wczoraj bardzo spodobała mi się jego funkcjonalność.
Mam pytanie odnośnie następującego problemu.
Nie jestem fachowcem elektronikiem, ale domową instalację solara zmajstrowałem jakoś sam i działa już od roku. Teraz chciałbym ją nieco zautomatyzować, bo często działa jałowo, gdy nie włączę ręcznie odbiorników.
Posiadam panel solarny 230W do którego poprzez regulator jest podpięta m.in. przetwornica. Interesuje mnie coś takiego, by na wejście Lan Kontrolera podać
pomiar napięcia z akumulatorów i np. gdy napięcie przekroczy 26V przekaźnik ma włączyć obwód odbiorczy, a gdy napięcie spadnie powiedzmy do 23V ma ten
obwód odciąć. To samo niby robi mi przetwornica, ale w momencie spadku napięcia poniżej jej progu zaczyna piszczeć (instalacja jest na balkonie bloku). Jest na gwarancji, kosztowała sporo, więc nie chcę jej rozkręcać i odcinać buzzera.
Robię to teraz bardzo okrężnie :kamerka domowego monitoringu obserwuje woltomierz, moge na ten obraz wejść z netu i gdy zauważę zbyt niskie napięcie to poprzez Belkin WeMo odcinam
mailem odbiorniki. Niestety nie dzieje się to automatycznie i muszę być w zasięgu neta.

Czy w chwili obecnej Lan Kontroler posiada funkcjonalność zmiany stanów przekaźników w zależności od mierzonych napięć?

pozdrawiam
Jacek
<t></t>
Odpowiedz
#2
jacek napisał(a):Witam!

Czy w chwili obecnej Lan Kontroler posiada funkcjonalność zmiany stanów przekaźników w zależności od mierzonych napięć?

pozdrawiam
Jacek

Jak najbardziej, może zmieniać stany od mierzonych napięć, temperatur, prądu, wejść logicznych, nawet wyśle maila przy zmianie stanu.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Witam!

Zakupiłem właśnie LK, podłączyłem no i mam pytanko.
Tak, jak napisałem wyżej zależy mi, by LK włączał np. OUT0 po osiągnięciu napięcia 26V i wyłączał OUT0 gdy napięcie spadnie poniżej 24V.
Po wpisaniu tych wartości owszem po osiągnięciu 26V wejście się włącza, ale gdy spadnie poniżej 26V (zamiast 24V)się wyłącza. Co robię źle? Sad

pozdrawiam
Jacek


Załączone pliki
.jpg   inp3.jpg (Rozmiar: 21.81 KB / Pobrań: 3,370)
.jpg   inp3.jpg (Rozmiar: 21.81 KB / Pobrań: 3,372)
.jpg   inp3.jpg (Rozmiar: 21.81 KB / Pobrań: 3,373)
.jpg   inp3.jpg (Rozmiar: 21.81 KB / Pobrań: 3,352)
<t></t>
Odpowiedz
#4
ustawienia tak jak teraz powodują, że załączy sie out0 jak przekroczy 26V i wyłaczy jak spadnie ponizej 26, a jak spadnie ponizej 24 to załaczy sie znowu, zobacz w unstrukcji , tam jest opisane jak działają te okienka. Żyby osiagnac to co ty chcesz wpisz to co poniżej na rysunku, jest tam 25 i histereza 1 czyli bedzie załaczal przy 25+-1 co daje 26 i 24. Jak ma wysylac maila to w tamtym okenku tez 25.

.jpg   lk-inp3.jpg (Rozmiar: 12.18 KB / Pobrań: 3,388)


Załączone pliki
.jpg   lk-inp3.jpg (Rozmiar: 12.18 KB / Pobrań: 3,381)
.jpg   lk-inp3.jpg (Rozmiar: 12.18 KB / Pobrań: 3,376)
.jpg   lk-inp3.jpg (Rozmiar: 12.18 KB / Pobrań: 3,366)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
witam!

Dziękuję za informacje. Ustawiłem tak, jak napisałeś i jest prawie OK. Przekaźnik przełącza się podczas uzyskiwania 26V i 24V. Niestety mail jest wysyłany tylko po przekroczeniu
26V. Gdy wartość napięcia osiąga 24V przekaźnik ładnie zmienia stan ale maila już LK nie wysyla (soft 3.09). Tak naprawdę u mnie, to nie przekaznik wykonuje robotę tylko ten mail. Korzystam z serwisu
www.ifttt.com i wysłany mail zmienia stan WeMo Switch.

Mam jeszcze jedno pytanko. Wraz z LK kupilem splitter 1-wire i chyba coś robię zle, bo po zlutowaniu czujnika 18B20 do kabelka z wtykiem Rj11 i wpieciu go do gniazda bezposrednio w LK wszystko działa, temperatura jest pokazywana, a gdy podepnę ten sam czujnik poprzez splitter to niestety nie dziala i zaczyna się grzać. Czy wlaczajac poprzez splitter muszę inaczej lutować wyprowadzenia czujnika?

pozdrawiam
Jacek
<t></t>
Odpowiedz
#6
jacek napisał(a):witam!

Dziękuję za informacje. Ustawiłem tak, jak napisałeś i jest prawie OK. Przekaźnik przełącza się podczas uzyskiwania 26V i 24V. Niestety mail jest wysyłany tylko po przekroczeniu
26V. Gdy wartość napięcia osiąga 24V przekaźnik ładnie zmienia stan ale maila już LK nie wysyla (soft 3.09). Tak naprawdę u mnie, to nie przekaznik wykonuje robotę tylko ten mail. Korzystam z serwisu
http://www.ifttt.com i wysłany mail zmienia stan WeMo Switch.

sprawdzimy tego maila
jacek napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanko. Wraz z LK kupilem splitter 1-wire i chyba coś robię zle, bo po zlutowaniu czujnika 18B20 do kabelka z wtykiem Rj11 i wpieciu go do gniazda bezposrednio w LK wszystko działa, temperatura jest pokazywana, a gdy podepnę ten sam czujnik poprzez splitter to niestety nie dziala i zaczyna się grzać. Czy wlaczajac poprzez splitter muszę inaczej lutować wyprowadzenia czujnika?
Powinno byc OK, te pałacznia są takie same, sprawdz czy kabel łączący spliter z LK nie ma pozamnienianych przewóodów
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości