Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kalibracja INP5 (prąd) INP3 (napięcia)
#1
Fajna sprawą jest kalibracja wejść INP5 i INP3 lecz realizuje sie to przez dodanie lub odjęcie liczby. Lepiej by było moim zdaniem gdyby był to mnożnik.czy jest taka mozliwość?
<t></t>
Odpowiedz
#2
przy obecnej rozdzielczosci (0,1) kalibracji dało by to słaby efekt np, wartośc prądu 1.5A*1,1=1,65A lub 1,5A*0,9=1,35A, natomiast zwiekszenie rozdzielczosci obecnie nie jest możliwe
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
a czy możliwe było by dołożenie małej zakładki obok kalibracji "x 10" wtedy przecinek przesónoł by sie o jedno miejsce i np. zamiast 2.1 A było by 21 A. Bardzo by to ułatwiło mi wykorzystane wiekszych możliwości LK.?
<t></t>
Odpowiedz
#4
jak długo trzeba czekać na odpowiedz ??
<t></t>
Odpowiedz
#5
adamgoo napisał(a):jak długo trzeba czekać na odpowiedz ??
a to zależy, niekiedy nawet kilkanaście dni :-).
Jakiej wersji softu używasz?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
HEJ, LK mam chyba z 80 sztuk Big Grin także testuje sobie wszystkie wersje softu od początku i na bieżąco śledzę zmiany....dlatego bardzo pomocny był by dla mnie ten mnożnik x10, teraz mam wersje 3.02 i 2.41 ale zaraz wgram na nowsze Smile
<t></t>
Odpowiedz
#7
chcesz żeby ten mnożnik zmieniał tylko wartość wyświetlaną, czy tez miał wpływ np. dla inp5 (prąd) to co będzie wyświetlane w poborze mocy?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Ja dołożyłem do waszego rezystora (0,1ohma) bocznik z drutu miedzianego tak żeby zwiększyć zakres pomiarowy x10, bo potrzebuje mierzyć prąd chwilowy max ok 16A, wszystko działa ok Smile tylko zamiast 12A pokazuje 1,2A. mierze jeszcze napięcie na INP3, oraz bardo interesuje mnie pomiar mocy - tylko że też muszę przestawiać sobie przecinek w głowie Wink wiec mnożnik x10 chyba rozwiązał by problem i powinien mieć on wpływ na pomiar mocy.

pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#9
i da się coś z tym zrobić ?
<t></t>
Odpowiedz
#10
tak, wypuszcze niedługo wersje z opcją mnoznik x 10
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości