Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trapy SNMP v1 a v2
#1
Witam

Mam problem z obsłużeniem przez mój serwer SNMP/ Syslog (kiwi syslog) komunikatów Trap z Lankontrolera

Po analizie wire sharkiem wspólnie z Supportem programu doszliśmy do wniosku że problem leży w tym, że w wysyłanych pakietach SNMP Lan kontroler twierdzi, że wysyła komunikaty w wersji 2, podczas gdy komunikat jest w formacie wersji pierwszej SNMP.

trap z lan kontrolera
[Obrazek: traplank.jpg]
i dla porównania prawidłowe trapy w wersji v1 i v2c
[Obrazek: Trapv1.jpg]
[Obrazek: Trapv2.jpg]
<t></t>
Odpowiedz
#2
podbije temat, gdyż spraw jest wydaję dosyć błaha do rozwiązania dla programistów, a niezgodność ze standardem, wydaję się dosyć istotnym do naprawy szczegółem
<t></t>
Odpowiedz
#3
fakt, sama zmiana informacji w pakiecie, że trap jest w wersji 1 a nie dwa to nie problem, bardziej zastanawiające jest dlaczego trapy są w formacie 1 a nie drugim.
Jaką macie wersje softu w LK?
Te zrzuty z prawidłowej wersji v2c to jakaś kombinacja z wklejaniem obrazków? Bo widze tam OID z LK?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
wersja 2.38 ( z taką przyszedł do nas )
pozostałe 2 screeny to trapy wysyłane z softu do generacji trapów. Sprawdzaliśmy z supportem naszego sysloga, czy trop jest poprawny i faktycznie trapy jak na screenach 2 i 3 były bez problemu odczytywane.
<t></t>
Odpowiedz
#5
w nastepnej wersji softu (2.42 i 3.04 -home) bedzie to poprawione, bedzie wysyłał trap v1
tu jest nowa wersja http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...f=2&t=3047
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
Aktualizacja pomogła, problem wydaje się rozwiązany
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości