Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zrywanie połączania oraz autoryzacja
#1
Witam. Zakupiłem 2 sztuki i od razu mam problemy. Otóż pozostawiłem sobie jeden na całą noc podpięty do sieci lokalnej i przerutowany na bramie. Po 1h mogłem spokojnie sobie wejść (przekierowanie portu 82 -> 80). Mam taką możliwość że mogę jednocześnie sprawdzac po lanie i ze zdalnej sieci (po przerutowaniu). W obu przypadkach dostęp do www znika po jakimś czasie na jakiś czas (nie mierzyłem ale chodzi raczej o 10-20 minut). Po całej sprawie dostęp wraca. Oczywiście pomaga wyłączenie i ponowne włączenie prądu. Pingi chodzą, zarówno zdalnie jak i lokalnie. Dostęp do www jest blokowany zdalnie i lokalnie.

Druga sprawa to logowanie. O ile wejście na www (port 80) wymaga logowania o tyle użycie skryptu outs.cgi już go nie wymaga. Sprawdzałem na wielu przeglądarkach z różnych lokalizacji (żeby wykluczyć aktywne sesje).

Propozycja:
1. Dodać opcje rebootu co jakiś czas (np. co godzinę)
2. Dodać prosty firewall który ograniczałby dostęp do jednego IP (lub puli).
<t></t>
Odpowiedz
#2
Dostęp już jest stały - dziwne ale otrzymałem 2 sztuki ze starym oprogramowaniem 2.26. Po aktualizacji jest ok. Przydałby się jednak firewall aby wyeliminować ataki typu DDOS czy BF. Reebot też by sie przydał, tak dla pewności Smile

Ponadto proponuję aby można było skonfigurować jedno DI jako licznik (przydatne do impulsowych sygnałów z liczników prądu czy gazu). Z uwagi na brak RTC i na prostotę układu, wystarczy aby ów licznik podczas odczytania danych, był kasowany i naliczany od początku. Wówczas system nadrzędny mógłby odczytywać owy licznik.

To tyle, pozdrawiam.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości