Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tHAT - 4
#1
Nakładka jest zgodna z LK3 v3.8 ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
tak jest zgodna, wpis na stronie sugeruje "(tylko dla Lan Kontrolera HW 3.7)", jednak jest to dla LK3.7+, poprawimy opis
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Zakładając tę nakładkę da się zamknąć obudowę czy to jakaś inna obudowa ?
<t></t>
Odpowiedz
#4
(04-02-2021, 11:21 AM)rpce napisał(a): Zakładając tę nakładkę da się zamknąć obudowę czy to jakaś inna obudowa ?
Spokojnie obudowa da się zamknąć, należy jednak podciąć ściankę na dodatkowe złącza. Jest ona w tym celu specjalnie cieńsza.
Natomiast jeśli nakładka jest z modułem GSM wymaga to większej przeróbki i dlatego sprzedajemy tak wersję na gotowo (Lan Kontroler + nakładka z anteną).
<t></t>
Odpowiedz
#5
Założyłem jednak ciężko było dokręcić obudowę bo laminat się nieźle naprężał. Nie ryzykowałem i podciąłem ranty kołków o 1mm i moduł wszedł głębiej. Żmudne ale wykonalne. Na przyszłość albo piny za długie albo obudowa źle odlana.
<t></t>
Odpowiedz
#6
Tak w ogóle jeśli jeden z moich modułów jest w wersji 3.6 to jeśli dołożę konwerter 232/485 to czy mogę uzyskać te same opcje co w zakładce modbus ? Chodzi o definiowanie custom odczytywania adresów. W sumie jak to działa w nakładce modbus to czemu nie na złączach RS232 ?
<t></t>
Odpowiedz
#7
tak, bedzie działać z wersją 3.6, ale nie z tą nakładką bo do modbusa są inne piny UART uzyte, wiec musisz użyć jakiegos innego konwertera
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Mam konwerter to nie problem ale konfiguruje się wtedy w zakładce modbus czy w Port szeregowy ? Bo w zakładce Port szeregowy to tylko zdefiniowane opcje do wyboru są a chciałbym skorzystać z opcji w zakładce modbus. W sumie LK3.7 i wyżej ma nadal jeden UART czy dwa ? Bo myślałem, że dwa ?
<t></t>
Odpowiedz
#9
W zakładce modbus konfigurujesz.
LK3.7+ ma dwa UARTy i na nim możesz mieć w tym samym czasie podpięte urządzenie na serial port i modbus.
LK3.6 ma jeden UART, i tu albo masz urządzenie pod modbus(max 3 urzadzenia na magistrali) albo pod uart. Obydwa(modbus i serial port) na raz nie działają.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości