Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAN kontroler - mikrofon IP ?
#1
Witam,

Czy to urządzenie posiada w sobie "dość mocy" aby pełnić rolę mikrofonu sieciowego ?
Wiem że mogę sobie kupić kamerę IP z mikrofonem, ale ceny tych działających jako tako stabilnie są dużo wyższe niż cena LAN kontrolera.
Odpowiedz
#2
zerosu napisał(a):Witam,

Czy to urządzenie posiada w sobie "dość mocy" aby pełnić rolę mikrofonu sieciowego ?
Wiem że mogę sobie kupić kamerę IP z mikrofonem, ale ceny tych działających jako tako stabilnie są dużo wyższe niż cena LAN kontrolera.
Na pewno nie z kompresją dzwięku. Producent procesora pokazuje co prawda przykładową aplikacja (na tym procesorze) radia internetowego, ale z dodatkowym dekoderem MP3. Możnaby co prawda spróbować eksperymentować z przesylaniem zawężonego pasma bez kompresji, ale wątpię czy to pociągnie. Oczywiście wymagałoby to całkowicie nowego firmwaru i przeróbek płytki.
Natomiast myślę że możnaby to zrobić na jakimś Access Pointcie jako płycie z OpenWRT + karta dzwiękowa podłączana pod USB. Tak można prosto zrealizować radio internetowe, myśle że w drugą stronę też. U nas w sklepie jest plyta AeroMax z USB na procesorze Atheros AR7240 z USB. Bardzo dużo informacji na ten temat na http://eko.one.pl
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości