Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczanie przy utracie komunikacji 1-wire
#5
(11-23-2020, 12:20 PM)wilkxt napisał(a): Jesli dany czujnik nie zostanie wykryty to po kilku sekundach wskazuje -60 co oznacza brak komunikacji. Ustawione zadanie to widzi i reaguje na te -60. Sugerujesz zeby w takim przypadku odczytu -60 nie brać pod uwagę przez moduł sterowany zadaniami.

Ok, zgadzam się więc dlatego były dwa warunki:
 1. Termostat Out2=1 jeśli temperatura była w zakresie 45 -75 stC,  pozostałym jest Out=0  (jeśli dobrze  interpretuje dla warunku T DS3 < 60  i histereza 15 i tak to normalnie działa z wykresów ) , więc dla -60stC nie powinno nastąpić złączenie przekaźnika OUT2  a był załączony  
 2. Druga reguła faktycznie bledną Out 3 = 1 był dla -60stC
Szkoda że w instrukcji tego nie pisze Sad
Testowałem 3 mc na biurku i żadnych zaników komunikacji z DS nie miałem. Po odpięciu najdłuższego DS na razie anomali brak.

Ale zabezpieczyłem się dodatkowo 2 regułę ustawiając przedział 10-85 stC jako OUT3=0 i podłączając się pod styk NC, oraz dokładając jeszcze przekaźnik pomocniczy z alarmu sterownika UNI2. Także teraz raczej nie ma prawa nic się stać. 
Przewody nie są zbyt długie maksymalnie może 35 m ale podłączone do LK3.7 najdłuższy ma 12 reszta koło 5-6m na skrętce kat 6. 
Resztę czujników i tak zbiorę na DS2482-800 bo mam topologie gwiazdy i za dużo czujników.

Docelowo sterowanie pójdzie na PLC WAGO ale na razie nie mam na to czasu a niestety jest zimno i trzeba grzać. 

Tomasz 

 
Tomasz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczanie przy utracie komunikacji 1-wire - przez t.bacza@gmail.com - 11-24-2020, 12:37 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości