Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje nowych funkcjonalności
#1
1. Obsługa czujników 1-wire (np. DS18B20) - im więcej tym lepiej (mnie przydałaby się obsługa 16 czujników)
2. Możliwość nadawania nazw wejściom INP1_D i INP2_D
3. Zmiana grafiki strony www tak, by można było w prosty sposób obsługiwać urządzenie z PDA (na HTC HD2 i IE strona się "rozjeżdża" tak, że truno się połapać)
4. Aplikacja w javie pozwalająca na obsługę LanKontrolera za pomocą PDA
5. Możliwość konfigurowania Reset Time dla każdego wyjścia osobno
6. Możliwość kalibracji pomiaru temperatury Main Board (chwili pokazuje o kilka stopni więcej niż jest w rzeczywistości - mierzone innym termometrem w punkcie pomiaru temperatury płytki)
7. Zabezpieczenie przed nieskończonym restartowaniem - możliwość ograniczenia liczby kolejnych restartów
8. Możliwość automatycznego zerowania licznika kolejnych restartów gdy osiągnął on maksymalną wartość, a następnie uzyskał odpowiedź ICMP

Pozdrawiam
Mirek
<t></t>
Odpowiedz
#2
MrM napisał(a):Poporzedni post się nie pojawił, więc jeszcze raz z nowymi pomysłami:
1. Obsługa czujników 1-wire (np. DS18B20) - im więcej tym lepiej (mnie przydałaby się obsługa 16 czujników)
2. Możliwość nadawania nazw wejściom INP1_D i INP2_D
3. Zmiana grafiki strony www tak, by można było w prosty sposób obsługiwać urządzenie z PDA (na HTC HD2 i IE strona się "rozjeżdża" tak, że truno się połapać)
4. Aplikacja w javie pozwalająca na obsługę LanKontrolera za pomocą PDA
5. Możliwość konfigurowania Reset Time dla każdego wyjścia osobno
6. Możliwość kalibracji pomiaru temperatury Main Board (chwili pokazuje o kilka stopni więcej niż jest w rzeczywistości - mierzone innym termometrem w punkcie pomiaru temperatury płytki)
7. Zabezpieczenie przed nieskończonym restartowaniem - możliwość ograniczenia liczby kolejnych restartów
8. Możliwość automatycznego zerowania licznika kolejnych restartów gdy osiągnął on maksymalną wartość, a następnie uzyskał odpowiedź ICMP
ad1. Na płytce jest miejsce pod złącze i układ zabezpieczający magistralę tylko kwestia dorobienia softu. Ponieważ jednak wolnej pamięci już nie ma, rozdzielimy wersje oprogramowania (np ISP i home) i pojawi się obsługa 1-wire, mam nadzieje że w ciągu miesiąca. Fizycznie złącza bedą już na płytkach pod koniec stycznia/początek lutego.
ad2. Jak wyżej - to kwestia pamięci. Ale też zbytnia rozbudowa interfejsu zmniejszy jego czytelność.
ad3. Porobimy próby na Androidzie i ew. ale nie ma zbytniego manewru ponad to co dał producent kości w SDK. Tu wielu dodatkowych bibliotek się nie załaduje - brak miejsca.
ad4. To faktycznie by się przydało, może uda nam się to tanio zrobić.
ad5.Jak wcześniej - kwestia pamięci - może w innej wersji firmwaru da sie to zrobić (kosztem innych rzeczy).
ad6.Jak wcześniej brak pamięci. Czujnik pokazuje temp. dość rzetelnie (czego nie można powiedziećo analogowych NTC czy PTC, zwłaszcza na długich kablach), po prostu pokazuje temp wyższą wynikającą z podgrzewania przez elektronikę LAn kontrolera.
ad7/8 Pomysł dobry, ale należałoby także określić jaki ma być czas wstrzymania restartów itp. W wersji softu ISP do zrobienia.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Ad.7/8. Konkurencyjny produkt pozwala na konfigurację jak w załączniku (mam, używam i jestem zadowolony). Może da się podążyć ta drogą?


Załączone pliki
.jpg   Config.jpg (Rozmiar: 62.25 KB / Pobrań: 7,530)
<t></t>
Odpowiedz
#4
Popieram prośbę o wprowadzenie ustawień reset time dla poszczególnych przekaźników lub chociaż żeby jeden działał z 1 sec załączeniem.

Dodatkowo prosił bym o zamieszczenie FAQ przybliżające funkcjonalność SNMP , TRAP ze wskazaniem ciekawych programów dla windows / android / symbian :-)
Odpowiedz
#5
Witam
Nie korzystałem z LANKontrolera, ale produkt ciekawy i warty uwagi. Nawet sam chciałem takie coś wywinąć (wyprzedziliście mnie). Na pewno go niedługo zakupię bo widzę mnóstwo zastosowań w moich projektach. Jest ważna rzecz której bym potrzebował - obsługa tego wszystkiego przez telnet i ssh. Jak to będzie to będzie super !!! Kupuję od razu kilkanaście szt.
Odpowiedz
#6
Witam .
Ogromna prośba do twórców programu o to żeby kolejne programy były pisane pod kontem konkretnych grup użytkowników.
Jest takie powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Na sugestie żeby zmienić to czy tamto jest odpowiedź "brak pamięci"
Myślę że 90% osób nie korzysta z funkcji PWM czy nie robi zapisu pomiarów z wyjść INP3 i INP5,
zamiast tego można by zrobić możliwość konfigurowania Reset Time dla każdego wyjścia osobno co w przypadku sterowania domowej automatyki byłoby bezcenne.
Pokazaliście już ogromne możliwości tego sterownika teraz przydałyby się dopracowanie pod kontem funkcjonalności.
Jeśli ktoś będzie chciał sterować częstotliwościami i robić pomiary prądów a zarazem sterować automatykom zawsze może kupić druki kontroler.

Pozdrawiam
Mirek
<t></t>
Odpowiedz
#7
Witam serdecznie.
Zgadzam się z kolega Mirkiem, aby kolejne programy były pisane pod kontem konkretnej grupy użytkowników < oczywiście jeśli jest to możliwe >.
Mnie natomiast bardziej interesuje pomiar temperatury ,napięcia i,prądu , niż watchod i scheduler.
1.Pomiar temperatury tylko z czujników PT1000 i DS18B20 < jeśli jest to możliwe zwiększenie ilości tych czujników , albo tylko pomiar z DS18B20>.
2.W zakładce Events Config zrobić okienko z czasem UTC gdzie można by było wpisywać czasy wl/wyl przekaźnika lub przekaźników , według wpisanego czasu .
3.Pomiar napięcia na wejściu INP1 taki sam jak na wejściu INP3 bez rezystora, porostu lepiej by się czytało wygoda.

Jeśli chodzi o zapisy z wejść INP3 i INP5 bardzo dobra sprawa .
To chyba na tyle narazie .

Pozdrawiam

Janusz
<t></t>
Odpowiedz
#8
Witam serdecznie.
Zgadzam się z kolega Mirkiem, aby kolejne programy były pisane pod kontem konkretnej grupy użytkowników < oczywiście jeśli jest to możliwe >.
Mnie natomiast bardziej interesuje pomiar temperatury ,napięcia i,prądu , niż watchod i scheduler.
1.Pomiar temperatury tylko z czujników PT1000 i DS18B20 < jeśli jest to możliwe zwiększenie ilości tych czujników , albo tylko pomiar z DS18B20>.
2.W zakładce Events Config zrobić okienko z czasem UTC gdzie można by było wpisywać czasy wl/wyl przekaźnika lub przekaźników , według wpisanego czasu .
3.Pomiar napięcia na wejściu INP1 taki sam jak na wejściu INP3 bez rezystora, porostu lepiej by się czytało wygoda.

Jeśli chodzi o zapisy z wejść INP3 i INP5 bardzo dobra sprawa .
To chyba na tyle narazie .

Pozdrawiam

Janusz
<t></t>
Odpowiedz
#9
Jestem zainteresowany waszym restrterem. Zastanawiam się również nad wyborem konkurencji (Restarter ICMP RW1NET ver1.4), która pod kilkoma względami przewyższa wasz produkt. Jeśli lan kontroler obsługiwał by następujące funkcje, które nie tylko dla mnie są istotne, ale z tego co czytam na forum wielu użytkowników było by tym również zainteresowane, wówczas wasz produkt były by byłby bezkonkurencyjny :

- Zabezpieczenie przed nieskończonym restartowaniem - możliwość ograniczenia liczby kolejnych restartów (Restarter ICMP RW1NET ver1.4 posiada tą przydatną funkcje )

- przypisanie np do trzech sprawdzanych adresów IP do każdego z restarterów - jest to funkcja bardzo przydatna. Osobiście posiadam np 2 urządzenia rzeba podłączyć je pod jedno wyjście/przekaźnik. I jeśli by istniała możliwość do trzech sprawdzanych adresów IP do każdego z restarterów powiększyło by to możliwości restartera.

- dodanie opcji typu "Watch Interval", podawana byłby czas pauzy w minutach pomiędzy kolejnym sprawdzaniem czy dany adres IP odpowiada na pinga.

Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#10
Mirek napisał(a):Ogromna prośba do twórców programu o to żeby kolejne programy były pisane pod kontem konkretnych grup użytkowników.

Tak, będą przynajmniej 2 wersje softu:
1.Home - bardziej nastawiona na pomiary z czujników itp.
2. ISP - bardziej rozbudowany watchdog, dodatkowe adresy IP itp.
Kiedy to będzie? Nie powiem dokladnie, może za miesiąć, może szybciemj może trochę późnej (napewno na wakacjach juz będzie), aktualnie kończymy prace nad 8 portowym switchem z 8 portami POE(pomiar prądu na każdym porcie) i watchdoogami na tych portach. Zaraz po tym zajmiemy się softwerem na LAN kontroler.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości