Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 2.37 - zmiany w remote control
#1
Witam
1.Dodano wysylanie stanu wejscia (INP1D lub INP2D) do zdalnego(serwer) LK (funkcja remote control) przy starcie(restart, włączenie zasilania) drugiego LK (klient).
2. Poprawa błedu zwiażanego z złym zapisem czestotliwosci PWM dla INP4D w tablicy zdarzeń.


.bin   lan_module_ver_2_37.bin (Rozmiar: 324.62 KB / Pobrań: 495)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#2
hello
in this and older version (2.35,2.36) is a small problem.
In sheduller is set auto switch if INP1D on 1 at time and on Control panel is set first time 300 and second 1, but at set time rele switch on and stay in this state, but normaly must after 1 seccond switch off and cycling in 300 second interval.
<t></t>
Odpowiedz
#3
od kiedy wprowadziliście możliwość sterowania przez HTTP, przerzuciłem się na ten sposób sterowania (wcześniejsze skrypty pisałem pod SNMP)
Teraz chciałem odpalić starsze skrypty sterujące za pomocą SNMP i nie działają. zmieniliście coś? czy coś co wcześniej uznane było za domyślne teraz wymaga jakiegoś ustawienia? wcześniej na totalnie dafaultowych ustawieniach pisałem
snmp2_set("192.168.1.100", "public", "iso.3.6.1.4.1.17095.3.1", "i", "1");
i zmieniałem stan przekaźnika - teraz nie dzieje się nic.

następna sprawa, w dalszym ciągu mam problem z dziwnym zachowaniem LK.
Sprawa wygląda tak - za pomocą LK, ustawiam na odpowiednie kable + i - oraz odpalam zasilanie na ok 2ms, coś takiego:

Kod:
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out2=1");
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out3=1");
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out4=0");
#Czekaj na zamkniecie drzwi
usleep(187000);
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out4=1");

taki mam kod do otwarcia drzwiczek za pomocą starej wkretarki przy piecu. system działa cały dzien, łącznie otwierając i zamykając drzwi jakieś 10-15 razy w ciągu całego dnia. nagle wieczorem LK zaczyna szaleć, jakiekolwiek komendy wysyłane do LK nie działają, zmienia się stan np OUT0 mimo że chce ustawić zupełnie inne przekaźniki.

Wychodzę z założenia że program jest dobrze napisany skoro działa cały dzień a przy dłuższym czasie pracy zaczyna świrować.
co minute prawdzam temperature i w zależności od ustawionego programu zamykam, otwieram lub nic nie robię z drzwiami.

chciałem sprawdzić czy to przez to że zacząłem używać HTTP requestów, ale niestety SNMP w obecnej wersji mi nie pyka :/
jakieś pomysły?
w tej chwili wrzuconą mam wersję
HW:1.1 SW:2.36 S/N:663
<t></t>
Odpowiedz
#4
ok, już wiem o co chodzi z SNMP - za każdym wydaje mi się, że zmieniliście:
Read Comm1 :
Read Comm2 :
Write Comm1:
Write Comm2:

wcześniej na hasle public działało - teraz pozmienialiście domyślne hasła, teraz jest ok, ale zostaje problem świrowania LK, po dłuższej pracy.
<t></t>
Odpowiedz
#5
A jak zaczyna świrować to możesz sie zalogowac przez www i przełaczac przekaźniki? Wrzuć wersje 2.37.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
przez www nie ma problemu, sęk w tym, że mój "mechanizm" jest tak zrobiony, że żeby zamknąć drzwi muszę ustawić 3 przekaźniki - to samo żeby je otworzyć.
Nagle okazuje się, że nie ustawia mi się jeden z nich. inny problem:
mój skrypt odpala OUT4 na niecałe 2 sekundy po czym go wyłącza - czasem linia dot wyłączenia nie jest złapana przez LK i silnik kręci w kółko próbując otworzyć otwarte drzwi - najczęściej zrywa mi w ten sposób łańcuszek od otwierania drzwi.
lagów na sieci nie mam - bo wszystko działa po sieci lokalnej.
<t></t>
Odpowiedz
#7
Możesz zrobić sprawdznie czy po ustawieniu danego wyjsćia jest ono faktycznie w żądanej pozycji, wystarczy pobrac odpowiednie dane z pliku st0.xml, są tam stany wszystkich we i wy.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
WItam
z 2.37 zrezygnowałem 2 razy w kolejnych dniach mi sie zawiesił snmp - (ciągłe wysyłanie pakietów do switcha przez co nie wysyłał informacji - za duże obciążenie ??).
Obecnie bawię sie wersją home - jest OK .
Długi czas działałem na wersji 1.2x i było ok - praca stabilna
Może to kwestia ilości pamięci zajętej ??.
Pytanie skąd moge pobrac wersję ISP ? - mam ochote potestować.
Brakuje mi jednej funkcjonalności ( a może nie ale nie moge znależć ) - w jaki sposób mógłbym np. snmp lub mailem przesłac informacje o zmianie stanu np na out0 .
Jedno z zastosowań to restart routera przy braku pinga do serwera zewnętrznego na out0 - i tu sa 2 problemy :
1 jak się poinformować ze nastąpił restart na np out0
2. jak to wysłać w dowolnej formie jw ale z opóźnieniem (bo przecież nastąpił restart routera i trzeba zaczekac ok 240 sek az sie podniesie )
Tak myślałem czy, na zakładce network config w sekcji auto send trap, nie można by zrobić dynamiczne decydowanie jakią informację wysłac ( np.przez wpisanie OID )- obecnie na sztywno stany wejść ...
lub przy watchdogu, o zmianie stanu np out0, informowac snmp lub mailem
Acha jeszcze jedno pytanie co oznacza ostatnia informacja checkbox chyba WB na watchdog ?

Pozdrawiam
WitekSz
<t></t>
Odpowiedz
#9
Wersji ISP, jeszcze nie ma, jak będzie to pewnie z tymi opcjami o informowaniu jak nastapi zmiana stany wyjscia.
WB w watchdoog jak zaznaczone to oznacza, że jeśli jakieś zdarzenie z tablicy zdarzeń przełaczy dane wyjscie (to na ktorym jest uruchomiony watchdoog) to watchdoog bedzie wyłączany, jak wyjscie powróci do stanu poprzedniego to watchdog sie ponownie załączy. Ma to zapobiegać zadziałniu watchdoga w przypadku gdy dane wyjscie wyłaczy podpiete urządznie z jakiejś innej przyczyny (zła temperatura, napięcie ,itp).
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości