Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Martwy LAN kontroler?
#1
Witam!
Po aktualizacji softu w moim LAN kontrolerze z 2.13 na 2.30 nie podnosi sie interfejs ethernet. Sama aktualizacja przez tftp zakonczyla sie pomyslnie. Niestety po aktualizacji interfejs eth ciagle sie restartowal. Po odlaczeniu zasilania i ponownym podpieciu swieci tylko zielona dioda power, nie swieci zadna dioda na gniazdku RJ45. Da sie cos z tym jeszcze zrobic??? Przed aktualizacja sprzet dzialal ok.
<t></t>
Odpowiedz
#2
A czy przypadkiem po pewnym czasie od załączenia nie miga przez chwilę(około 5 sekund) zielona dioda na gniezdzie rj45?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Faktycznie miga :mrgreen: i mozna wtedy zaladowac soft ALE powstal inny problem Sad . Mianowicie na zadnym sofcie, z tych, ktore moglam pobrac ze strony tinycontrol.ats.pl nie dziala WWW. Moge spingowac LK ale nie moge otworzyc strony www. Co ciekawsze moj LK startuje tylko na sofcie od 2.15-2.24, przy wyzszych po upgrade miga tylko co jakis czas zielona dioda lan i mozna zmienic soft ale nawet na pingi nie odpowiada. Co teraz??? Cry
<t></t>
Odpowiedz
#4
Jednak sie uruchomil na starym sofcie 1.23. Nic z tego nie rozumiem :?: W tym sofcie nie mam 1-wire, a mam trzy czujniki DS1820. Masakra.
<t></t>
Odpowiedz
#5
Z nudow sprawdzilam wszystkie wersje softu, ktore udalo mi sie pobrac z forum. Wyniki:
1.23 - dziala www i LK odpowiada na ping
1.28-2.24 oraz h3.0 - tylko ping
2.25-2.35 - tylko bootloader

LK w nowej wersji HW - ma zlacze rj11 i oryginalnie mial zaladowany soft 2.13. Nic juz z tego nie rozumiem :?: :?: Sad
<t></t>
Odpowiedz
#6
dla tego Lk co ty masz(jakaś nienajlepsza partia pamieci eeprom), soft od 2.3 do 2.34 może nie działac prawidłowo, załaduj 2.35 lub 3.01 i zrób reset ustawień po załadowaniu.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Dzis znow sprobowalam powalczyc z tym LK i niestety nic mi dalej nie wychodzi. Jest tak jak wczesniej. Soft 2.35 nie dziala (po zaladowaniu mam tylko migniecia bootloadera co kilkanascie sekund). Soft home 3.01 - to samo. Jedynie po zaladowaniu softu home 3.00 LK odpowiada na pingi i RAZ po resecie przez moment zaczela ladowac sie strona ale nie do konca i wyskoczyl napis connection lost. Juz wiecej pomyslow nie mam. Dziala tylko na starym 1.23 i na zadnym wyzszym Sad , a mi zalezy szczegolnie na tych termometrach po 1-wire. Da sie cos z tym jeszcze zrobic? Moze te dane cos pomoga:
Soft Version:v1.23
Build Date:Aug 11 2011 12:33:18
S/N:772
Moze cos w nim moge wymienic i bedzie dzialal z nowym softem??
<t></t>
Odpowiedz
#8
Na 70 % coś jest nie tak z pamięcią eeprom, możesz ją wymienić(jest obok przekaźnika) na 24c32 (jakiś model co pracuje z napięciem od 3,3V), ale spróbój jeszce wczesniej załadować ten
.bin   lan_module_ver_3_01a.bin (Rozmiar: 313.8 KB / Pobrań: 227) soft
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Niestety po załadowaniu h3.01a tylko bootloader Sad. Co ciekawe stary soft 1.23 także nie do końca działa poprawnie. Nie mogę zmienić adresu IP. W zasadzie to mój LK nie zapamiętuje ustawień. Mam jeszcze drugi stary model HW 1.0 i w nim zmieniłam soft na 2.35 i hula aż miło, zero problemów. Tylko 1-wire nie ma Sad. Zamówiłam AT24C32D, może wymiana eeprom pomoże?? A może spróbować zaprogramować go po i2c jakimś zewnętrznym programatorem??
<t></t>
Odpowiedz
#10
Wymiana eeproma powinna pomóc, bo to on przechwuje wszystkie ustawienia i skoro nawet w starej wersji nie mozna zmieniac ustawień to napewnoo jest z nim cos nie tak. Programowac go nie trzeba bo LK go sam zaprogramuje jak wykryje ze jest pusty.

Jest tylko jeden problem, przez pomyłkę podałem 24c32, a powinien być 24c16. Wersja 24c32 jest obsługiwana przez LK z HW 1.2( numerem seryjny większym od 4000). Ty masz na pewno mniejszy numer seryjny wiec musisz kupić 24c16.
Przepraszam za zamieszanie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości