Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomiar pradu przemiennego
#1
Chciałbym sie zapytać jak by wygladala sprawa pomiaru pradu AC 230v ok 10A max
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tak jak pisałem na inne post ( cho tez od ciebie) na dzisiaj to tylko dzielniki napęcia, podpięcie bezpośrednio do płytki raczej odpada,
tomekO
Odpowiedz
#3
No tak dzielniki jak najbardziej tylko jak sie to ma do AC, płytka raczej mi AC nie zmierzy trzeba by wyprostować
pozdrawiam Łs
<t></t>
Odpowiedz
#4
Najlepiej Mostek
TomekO
Odpowiedz
#5
witam,

mam pytanie czy nie warto by rozważyć stworzenia rozszerzenia do LK podłączanego tak jak obecne rozszerzenia, któe defacto by zawierało w sobie cały układ pozwalający na podłączenie w obwód prądu zmiennego i kontrolowania zużycia prądu? Jestem na etapie kombinowania jak na bierząco mierzyć zuzycie energii (waty) przez serwery w odległej kolokacji i coś takiego by się sprawdziło na medal, a niestety elektryk ze mnie żaden.
<t></t>
Odpowiedz
#6
Zauważyłem że w handlu sa takie czujniki http://nettigo.pl/products/76 tylko ze pan Tomek musiałby ewentualnie jakieś zmiany programowe wprowadzic. Być moze czujnik na wyjsciu daje 0-5v wtedy wydaje mi sie nie byloby problemu z adaptacja a funkcja by sie przydala

pozdraiwm Ls
<t></t>
Odpowiedz
#7
Czujnik daje zmienne napięcie, wiec albo trzeba je wyprostowac albo mierzyć w odniesieniu do połowy zasilania. Bezpośrednie wpięcie do LK nie jest możliwe, ale być może zrobimy, jakąs przystawke do mierzenia zmiennego prądu z wykorzystaniem własnie takiego czujnika (ale na mniejsze prądy, zeby dokałdnośc zwiększyć) lub któregoś z układów allegromicro.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości