Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 2.35 - poprawa błedów i maile bez autoryzacji
#11
and as I had written, I can controll the relay outputs, but dont see the status
yes, of course in that case a get reply from ping command
<t></t>
Odpowiedz
#12
Try to use Firefox and console bugs, refresh the page LK and see what errors occurred.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
wilkxt napisał(a):Try to use Firefox and console bugs, refresh the page LK and see what errors occurred.

After FW upgrade from 2.28 to 2.35 and few days of testing, I can say there is no improvement to web disconnect problem.
This problem seem to be still present Sad .

I didn't notice anything related to Lancontroller in Firefox error console.

--
pekr
<t></t>
Odpowiedz
#14
Witam
Po wgraniu nowego softu nie działa snmp. Jakieś sugestie?
<t></t>
Odpowiedz
#15
A sprawdź snmp na innym komputerze
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#16
Sory a co to ma do rzeczy? Wgrałem nowy soft do LK i odczyty znikły. Inne urządzenia działają tak jak działały nic na kompie się nie zmieniło.
<t></t>
Odpowiedz
#17
wiem, że to głupie ale miałem taka sytuację, ze załadowałem soft 2.35 na domowym kompie i snmp nie działało, wziołem LK do roboty odplam na innym koputerze i działa, zrobiłem jeszcze raz upgrade do wersji 2.29 i spowrotem do 2.35 i snmp cały czas działa na kompie w robocie. Pomysłałem wezme do domu wybadać dlaczego tam nie działa na wersji 2.35, podpinam i okazuje się że działa. Przy tych upgradach robiłem kilka razy reset do ustawień fabrycznych, zrób taki reset.

Napisz jaką miałeś oryginalną wersje softu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#18
Witam!

od jakiegoś miesiąca testuję LAN kontroler. używam go do kilku rzeczy.
1. otwieranie zamykanie bramy wjazdowej
2. sterowanie kolektorem słonecznym
3. rejestracja temperatur.

niestety co pewien czas pojawia się problem z komunikacją przez www. stosuję prostą zasadę. jeśli występuje problem to aktualizuję firmware do nowszej wersji. przeważnie na jakiś czas to pomagało i po wgraniu nowego softu strona www działała. niestety do wczoraj Sad
wczoraj soft w wersji 2.34 odmówił posłuszeństwa. strona przestała działać. dziś wgrałem nowy soft i okazuje się że niestety dalej strona www się nie podnosi.
wielokrotne restarty urządzenia, odłączanie od zasilania nic nie pomagają. testowałem na różnych komputerach/smartponie/tablecie również za pomocą róznych przeglądarek. nadal nie działa. nie widze sensu wgrywania starszego softu, bo eweidentnie jest jakiś problem, który zauważyli inni użytkownicy. czasami też bylo tak, że komunikacja www sama wracała po jakimś czasie. na chwię obecną brak komunikacji trwa już 16 godzin i pomimo nowego softu się nie podniosła.

ogólnie lan kontroler działa, bo można nim sterować poprzez snmp. temperatury także są zapisywane do bazy danych.
proszę o poprawę softu, aby móc w pełni korzystać z urządzenia.
<t></t>
Odpowiedz
#19
Rozumiem że rest do ustawień fabrycznych robiłeś .A możesz sprawdzić skanerem portów czy port 80 na LK jest aktywny? Lub czy moze zamiast 80 jest otwarty jakis inny dla www.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#20
Lan kontroler się przebudził Smile zostawilem go na pare godzin i już działa z nową wersją softu 2.35.
Jeśli przytrzymanie 10s przycisku reset to przywrócenie do ustawień fabrycznych, to tak robiłem wielokrotnie.
Na chwię obecną działa na porcie 80, profilaktycznie uruchomiłem nmapa.
Kod:
Starting nmap 3.81 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2012-12-09 20:22 CET
Interesting ports on 192.168.0.99:
(The 1220 ports scanned but not shown below are in state: filtered)
PORT   STATE SERVICE
80/tcp open  http
MAC Address: 00:04:A3:60:41:19 (Microchip Technology)

Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 18.935 seconds
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości