Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd podczas aktualizacji firmware
#1
Witam,
Jestem posiadaczem LAN Kontrolera. Po zakupie Lan kontroler miał oprogramowanie w wersji 2.23. Na tym oprogramowania interfejs sieciowy czasami się zawieszał(żółta kontrolka paliła się na stałe) .Problem ustępował po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu. Wgrałem firmware w wersji 2.28. problem występował nadal więc wgrałem V.3.00(home edition). Po wgraniu tego oprogramowania I zmianie adresu ip z 192.168.1.1 na 192.168.0.5(w takiej podsieci urządzenie ma pracować i pracowało w starszej wersji oprogramowania) urządzenie zaczęło się dziwnie zachowywać. W przeglądarce pojawiała się formatka logowania i strona główna, a po chwili wyświetlana była informacja o tym że serwer jest niedostępny. Ponieważ wystąpiły problem chciałem cofnąć się do wersji 2.28. Do wgrania oprogramowania użyłem Tool-a do wgrywania softu (tak jak w poprzednich przypadkach) . Tool przerwał aktualizację przy 80 % i Lan kontroler przestał odpowiadać. W chwili obecnej zielona kontrolka obok gniazda sieciowego cały czas miga, przycisk rest nie reaguje, urządzenie nie odpowiada na pingi. Próbowałem wgrać oprogramowanie przez TFTP ale za każdym razem zwracany jest komunikat „Upłyną limit czasu”.
Czy w takie sytuacji da się w jakiś sposób wgrać oprogramowanie?
Widziałem na forum że wyszła wersji 2.33 która usuwa problem z dostępem do panelu kontrolera, tylko jak mam go wgrać w tej sytuacji?
Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Mariusz
<t></t>
Odpowiedz
#2
jak miga zielona dioda na gniezdzie rj45 to znaczy, że jest w trybie bootloadera i można załadowac soft tylko przez tftp(nie trzeba restartowac LK), na pingi i reset nie bedzie reagował.
Upewniej się, że masz poprawny adres IP (taki jak miałeś ustawiony wczesniej) i łąduj plik przez tftp w trybie binarnym (dla windows przełacznik -i), powinien bez propblemu zassać. Załaduj najnowszy soft 2.34
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Tak jak napisałeś po tftp i na adres który był przed aktualizacją oprogramowanie wgrało się bez problemu. Pojawił się jednak inny problem. Wgrałem wersje oprogramowania 2.34. Zresetowałem kontroler, zaczął odpowiadać na pingi na 192.168.1.100 ale stronka w przeglądarce nie wyświetla się. Wgrałem wersję 2.33 i ten sam problem. Dopiero po wgraniu wersji 2.28 wszystko ruszyło. Nie rozwiązuje to jednak problemu z "zawieszaniem się serwera www". Nadal zdarza się że stronka jest czasem nie dostępna i trzeba odłączyć zasilanie. Z tego co widziałem na forum problem był usunięty w wersjach 2.33 ale u mnie ta wersja, ani kolejna nie działa. W czy może tkwić problem?

Pozdrawiam

Mariusz
<t></t>
Odpowiedz
#4
wlasnie juz ktoś zglaszał ten problem ze wersja 2.3X nie chce odpowiadać na www
Zobacz koncówke tego wątku i spróbój zrobic skanowanie portów tak jak tam pisze http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...3&start=20
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Przeskanowałem wszystkie porty. Niestety żaden nie odpowiada. Oczywiście zapora była wyłączona.
Pozdrawiam

Mariusz
<t></t>
Odpowiedz
#6
Załaduj ten soft http://tinycontrol.ats.pl/forum/viewtopi...f=2&t=2567
i prosze o info po upgradzie czy jest Ok.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Po wgraniu softu bez problemu mogę podłączyć się do serwera WWW. Ale mam jeszcze jedno pytanie :
Czy autoryzacja SMTP działa po SSL?
Pytam bo po skonfigurowaniu LK na smtp.wp.pl i port 465 wiadomości testowe nie przechodzą.Oczywiście podałem nazwę użytkownika i hasło .
<t></t>
Odpowiedz
#8
mardm99 napisał(a):Czy autoryzacja SMTP działa po SSL?
Pytam bo po skonfigurowaniu LK na smtp.wp.pl i port 465 wiadomości testowe nie przechodzą.Oczywiście podałem nazwę użytkownika i hasło .
SSL nie bedzie działąć, tylko zwykla autoryzacja na porcie 25
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Dziękuję za odpowiedź i rozwiązanie wszystkich problemów

Pozdrawiam
Mariusz
<t></t>
Odpowiedz
#10
Witam
mam podobny problem - po wgraniu softu dioda zielona świeci a żółta mruga, Lan kontroler nie jest widoczny w sieci. Reset da się zrobić.
Jest szansa coś z tym zrobić?
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości