Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lan Kontroler - Długość przewodu DHT11
#1
Jak podłączyć czujnik wilgoci i temperatury DHT11 na długim przewodzie ok 20m?
|patrze na schematy DHT11 i coś piszą, ze jak napięcie VCC jest 3.6V to na dłuższym przewodzie będzie błędny odczyc
ze względy na spadek napięcia, czy mogę podłączyć niezależne napięcie?
Czy jest jakas możliwość aby na dłuższym przewodzie podłączyć niz 20cm ten czujnik?

obecnie mam 4 czujniki miałem problem na wersji softi 3.10 (choc nie wiem czy to wina softu), ze przy 4 czujnikach ds18..
jeden z nich pokazywal mi odczyt błedny zamiast 22 to 85, skrócenie przewodu pomogło.
Czy to łączna długość wszystkich przewodów nie może przekraczać odpowiednią długość, czy każdy niezależnie działa?

Czy teraz jak podłącze czujniki temp KTY84 i ntc10 i PT1000 na kolejnych długościach przewodow powiedzmy każdy po 10-15m
to też nie będzie odczytów prawidłowych? czy ktoś praktował ten temat na takiej długości przewodów?

pozdrawiam
Odpowiedz
#2
didotom napisał(a):Jak podłączyć czujnik wilgoci i temperatury DHT11 na długim przewodzie ok 20m?
|patrze na schematy DHT11 i coś piszą, ze jak napięcie VCC jest 3.6V to na dłuższym przewodzie będzie błędny odczyc
ze względy na spadek napięcia, czy mogę podłączyć niezależne napięcie?
Czy jest jakas możliwość aby na dłuższym przewodzie podłączyć niz 20cm ten czujnik?
Możesz dać niezalężene zasilanie, ale potestuj na aktualnym


didotom napisał(a):obecnie mam 4 czujniki miałem problem na wersji softi 3.10 (choc nie wiem czy to wina softu), ze przy 4 czujnikach ds18..
jeden z nich pokazywal mi odczyt błedny zamiast 22 to 85, skrócenie przewodu pomogło.
Czy to łączna długość wszystkich przewodów nie może przekraczać odpowiednią długość, czy każdy niezależnie działa?
Wszytsko zależy od róznych czynników, jakie przewody, czy ekranowane, czy dużo zakłoceń dookoło, musisz porobić testy, nie wiem czy uzywasz 2 czy 3 przewodowego kabla, ale na 3 przewodowym lepiej działa bo ma odzielna linie zasilania

didotom napisał(a):Czy teraz jak podłącze czujniki temp KTY84 i ntc10 i PT1000 na kolejnych długościach przewodow powiedzmy każdy po 10-15m
to też nie będzie odczytów prawidłowych? czy ktoś praktował ten temat na takiej długości przewodów?
pozdrawiam
To odczyt bedzie zawsze, bo w przeciwienstwie do powyższych czujnikóe nie jest cyfrowy tylko analogowy, 10 czy 15 metrów to żaden problem przy miedzianych przewodach
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości