Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem przy aktualizacji firmware przez tftp
#1
Witam,

chyba ubiłem urządzenie, próbowałem przez tftp wrzucić firmware 2.28, LAN_MODULE v1.0 i dostałem taką odpowiedź:

tftp> put lan_module_ver_2_28.bin
Error code 0: invalid file

Oczywiście próba uploadu przy migającej diodzie portu LAN wg instrukcji.

Po tym kontroler przestał być widoczny w sieci. Naciskanie na reset nawet przez ponad minutę nic nie daje, po podłączeniu do zasilania dioda portu Lan miga nieregularnie kilka razy na sekundę. Czy jest możliwość uratowania tej sytuacji?
<t></t>
Odpowiedz
#2
Tak, można go uratować. To, że dioda zielona miga oznacza ze jest w trybie bootloadera (nie muszisz go restartowac ani nic robić poprostu ładuj plik), wiec cały czas czeka na plik przez tftp. Komunikad "invalid file" wystepuje jak podamy zły plik lub wyslemy plik w trybie zwykłym zamiat w binarnym. Może nie wysales pliku w trybie binarnym? Jak robisz to pod windows to dodaj opcje "-i". Jesli wysyłałeś pod linuxe to przejdz wczesiej na tryb binarny komenda "binary".
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Ok, tylko problemem jest to, że host mi się nie zgłasza na żadnym adresie IP, ani nie pobiera adresu z DHCP, ani nie zgłasza się na 192.168.1.100. Chyba że ma jakiś inny przypisany do bootloadera? Faktycznie robię to z OSX (Unix) i nie przeszedłem w tryb binary najpierw Sad
<t></t>
Odpowiedz
#4
Przepraszam, wprowadziłęm w błąd, udało mi się go podnieść. Tak jak pisałeś, czekał na plik, zmyliło mnie jedynie to że nie odpowiadał na ping, najwyraźniej ma wyłączone echo w bootloaderze Smile
Już wszystko działa, dziękuję raz jeszcze (a już zdążyłem zamówić drugi hehe, no nic nie zmarnuje się Wink )
<t></t>
Odpowiedz
#5
szastan napisał(a):Przepraszam, wprowadziłęm w błąd, udało mi się go podnieść. Tak jak pisałeś, czekał na plik, zmyliło mnie jedynie to że nie odpowiadał na ping, najwyraźniej ma wyłączone echo w bootloaderze Smile)
Tak, w trybie bootloadera nie odpowiada na pingi
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości