Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje na e-mail
#1
Witam Wszystkich,
Proszę Was o poradę, w jaki sposób należy ustawić w LK2 w EventsConfig, aby nastąpiło wysłanie e-maila:
1) pod INP1 podłączyłem czujnik deszczu. Jedyne, co mnie w związku z nim interesuje to otrzymanie emaila z informacją, że pada deszcz - jak zacznie padać deszcz lub śnieg. Aktualnie zrobiłem tak, że wejście jest skalibrowane na 0.00 i pokazuje napięcie 2,42 V jak nic nie pasa. Ale jak zacznie cokolwiek padać i wartość napięcia spadnie do 2.41 a za chwilę deszcz ustanie i znowu za chwilę zacznie padac/mżyć (taki niezdecydowany deszcz) to co kilkanaście sekund dostaję email. Nie jest mi to zbytnio potrzebne,. Czy zagadnienie histerezy to jest to co mi potrzebne? Bardzo proszę o pomoc w odpowiednim ustawieniu w EventsConfig.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Jeśli dobrze pamiętam - ustawienie histerezy nie wpływa na wysyłanie e-mail. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Ale Twój problem mógłby rozwiązać kondensator elektrolityczny na liniowym wejściu sterującym.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Hmmm...pat napisz proszę coś więcej: jaki ten kondensator, jak go podłączyć, gdzie dokładnie.......trochę za słabo się znam na elektronice, abym to skumał (niestety nawet po kilku minutach googlowania :-(
<t></t>
Odpowiedz
#4
Ja zamierzam podłączyć taki czujnik. Ale, jeśli jest tak mała różnica napięcia między stanem kiedy pada deszcz lub nie, to poważnie zastanawiam się nad jego sensem. We cyfrowe. Między zerem a jedynką ma znacznie większą różnicę deltaU.
<t></t>
Odpowiedz
#5
polecam przegladnac info na temat dyskryminatorów progowych (komparator z histerezą)

tutaj na tej stronce masz to fajnie opisane

http://www.wzmacniaczeoperacyjne.republi...ratory.htm

[Obrazek: Image472.gif][Obrazek: Image473.gif]
<t></t>
Odpowiedz
#6
Włącz kondensator elektrolityczny pomiędzy dwa przewody podłączone do sensora. Uwzględnij polaryzację kondensatora bo on nie toleruje odwrotnego podłączenia. Wielkość kondensatora jest zależna od tego, jaką zwłokę w zadziałaniu chcesz uzyskać (t = 0,7RC gdzie R jest opornością samego sensora w stanie wilgotnym). Można zacząć test np. od 10 uF. Napięcie pracy kondensatora - w tym przypadku wystarczy 10V. Oczywiście info o opadzie dostaniesz także z opóźnieniem, a jak opad będzie mały - to w ogóle nie dostaniesz.
Na znanym portalu aukcyjnym Wink znajdziesz też czujnik deszczu z wyjściem cyfrowym, ono się lepiej nadaje do takiej zabawy. Twój takiego nie ma?
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości