Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Bug 
(03-17-2021, 12:22 AM)lodomir napisał(a): Wersja oprogramowania 1.38 w testach - błędy Modbus / mqtt

Przetestowałem oprogramowanie w wersji 1.38 (15.03.2021) pod kątem interesującego mnie odczytu danych z licznika ORNO OR-WE517 i wysyłania ich do brokera mqtt.
Po skonfigurowaniu modułu niestandardowego i mapowania ze zmiennymi m1..m14 dane z licznika są czytane i wyświetlane poprawnie w oknie Modbus,
jednak ich prezentacja w wersji mqtt nie jest prawidłowa. Wygląda na to, że są źle interpretowane dzielniki (choć dość losowo).

Drugim mankamentem jest działanie zmiennych mqtt:
  • zmienne mx są widoczne w brokerze tylko do m14 (wyższe nie są publikowane)
  • wyłączenie zmiennej nie powoduje zaprzestania publikacji
  • zaznaczanie zmiennych do publikacji przez mqtt działa niezbyt pewnie (w firefoxie trudno jest to osiągnąć)
Odnoszę wrażenie, że publikowane są zmienne zaznaczone w poprzedniej wersji software (1.32), a wybory dokonywane w wersji 1.38 nie działają lub nie zawsze działają.
Szczegóły na załączonych obrazkach.

(11-22-2022, 05:54 PM)SirAdams napisał(a):
(11-17-2022, 09:32 PM)lodomir napisał(a): HW 3.7
SW 1,49d

W ustawieniach MQTT oprogramowanie nie przyjmuje do wysyłania danych powyżej m20.
Podświetlenie klawiszy z m21..... i zapisanie danych nie powoduje ich zapisania.
Po powrocie do strony ustawień MQTT są dalej nieaktywne, a dane im odpowiadające nie są wysyłane do brokera mqtt.

Był już kiedyś podobny problem z wersja oprogramowania chyba z 2021 roku.
https://forum.tinycontrol.pl/showthread....33&page=46

Na 46 stronie znajdzie oprogramowanie 1.52. Sprawdź, może tam jest rozwiązany ten problem.
Przed aktualizacją zrób kopię zapasową konfiguracji bo mi po aktualizacji lista zadań się wysypała.


Dzięki za podpowiedź. Sprawdziłem też wersję 1.52, ale efekt jest ten sam:
w zakładce Klient MQTT zaznaczam klawisze powyżej m20 jak na załączonym screenie, zapisuję ustawienia i niestety nie są pamiętane (ani transmitowane do broker MQTT).
Zaznaczanie działa tylko do m20.


   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości