Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
(12-14-2022, 12:41 PM)tonymony napisał(a):
(12-12-2022, 09:21 PM)rpce napisał(a): W integracji z HomeAssistant nie można zmienić jednostki miary czujnika. W jaki inny sposób zmienić jednostkę miary jeśli mam więcej jak 1-2 LK3 ? Jak mam jeden LK3 modyfikowałem sensors w integracji. Później pojawiła się możliwość edycji ale teraz znów jest usunięta (no ja nie mogę znaleźć) i nijak nie mogę zmienić jednostki miary.

Czy można wysyłać EVENTY do mqtt.ats.pl ? Ew czy jest jakaś możliwość aby na kliencie mobilnym zablokować edycję OUTx ?

Integracja zostala zaktualizowana (do pobrania na tinycontrol.pl) - mozna zmieniac jednostke miary, klikajac na dashboardzie w odczyt i nastepnie w sekcji Ustawienia (wyglada ze jest to dostepne dla temperatur i wtedy HA konwertuje odczyty), lub w ogolnych ustawieniach HA mozna wybrac preferowana jednostke temperatury.

Odnosnie zmiennych EVENT nie mozna ich wprost wysylac przez mqtt. Mozna utworzyc zdarzenie na lk z akcja MQTT, tak by przy zmianie stanu byla wysylana jego wartosc na powiazany temat. Przykladowo EVENT1 == 1 => MQTT, przy zmianie stanu bedzie wysylana wiadomosc z stanem zmiennej EVENT1 na temat prefix/event1.
Nie ma mozliwosci zablokowania edycji OUT w aplikacji.


Witam

W zasadzie szukam jakiegoś dowolnego myka aby użytkownik apki nie mógł zmienić stanu OUTa a jednocześnie widział jego stan.



Czy jest możliwe aby czujnik p AM2301B przekłamywał temperaturę ? Na dworze jest i -14 a on pokazuje - 7.1 To się nawet nie mieści w dokładności. Na stole dodatnią pokazywał dobrze jak sprawdzałem.

Integracja - mnie interesuje POWER1 (m3/h) i ENERGY1,5,6 (m3) nie ma możliwości zmienić jednostki miary nadal w każdym razie brak wiersza do nadpisania jednostki. To samo dotyczy INPA1 ©. Wersja HA najnowsza.
Na razie robię to tak:
plik sensor.py
Kod:
from homeassistant.const import (CONCENTRATION_MICROGRAMS_PER_CUBIC_METER,
                                 CONCENTRATION_PARTS_PER_MILLION,
                                 DEVICE_CLASS_CO2, DEVICE_CLASS_CURRENT,
                                 DEVICE_CLASS_ENERGY, DEVICE_CLASS_FREQUENCY,
                                 DEVICE_CLASS_HUMIDITY, DEVICE_CLASS_PM1,
                                 DEVICE_CLASS_PM10, DEVICE_CLASS_PM25,
                                 DEVICE_CLASS_POWER, DEVICE_CLASS_PRESSURE,
                                 DEVICE_CLASS_TEMPERATURE, DEVICE_CLASS_GAS,
                                 DEVICE_CLASS_VOLTAGE, ELECTRIC_CURRENT_AMPERE,
                                 ELECTRIC_POTENTIAL_VOLT,
                                 VOLUME_FLOW_RATE_CUBIC_METERS_PER_HOUR,
                                 FREQUENCY_HERTZ,
                                 PERCENTAGE, TIME_HOURS, UnitOfEnergy,
                                 UnitOfPower, UnitOfPressure, UnitOfVolume,
                                 UnitOfTemperature)

Kod:
    {'name': 'INPA1', 'key': 'inpa1', 'device_class': DEVICE_CLASS_TEMPERATURE, 'unit': UnitOfTemperature.CELSIUS},
    {'name': 'INPA2', 'key': 'inpa2', 'device_class': DEVICE_CLASS_VOLTAGE, 'unit': ELECTRIC_POTENTIAL_VOLT},
    {'name': 'INPA3', 'key': 'inpa3', 'device_class': DEVICE_CLASS_VOLTAGE, 'unit': ELECTRIC_POTENTIAL_VOLT},
    {'name': 'INPA4', 'key': 'inpa4', 'device_class': DEVICE_CLASS_VOLTAGE, 'unit': ELECTRIC_POTENTIAL_VOLT},
    {'name': 'INPA5', 'key': 'inpa5', 'device_class': DEVICE_CLASS_VOLTAGE, 'unit': ELECTRIC_POTENTIAL_VOLT},
    {'name': 'INPA6', 'key': 'inpa6', 'device_class': DEVICE_CLASS_VOLTAGE, 'unit': ELECTRIC_POTENTIAL_VOLT},
    {'name': 'POWER1', 'key': 'power1', 'device_class': DEVICE_CLASS_GAS, 'unit': VOLUME_FLOW_RATE_CUBIC_METERS_PER_HOUR},
    {'name': 'POWER2', 'key': 'power2', 'device_class': DEVICE_CLASS_POWER, 'unit': UnitOfPower.WATT},
    {'name': 'POWER3', 'key': 'power3', 'device_class': DEVICE_CLASS_POWER, 'unit': UnitOfPower.WATT},
    {'name': 'POWER4', 'key': 'power4', 'device_class': DEVICE_CLASS_POWER, 'unit': UnitOfPower.WATT},
    {'name': 'POWER5', 'key': 'power5', 'device_class': DEVICE_CLASS_POWER, 'unit': UnitOfPower.WATT},
    {'name': 'POWER6', 'key': 'power6', 'device_class': DEVICE_CLASS_POWER, 'unit': UnitOfPower.WATT},
    {'name': 'ENERGY1', 'key': 'energy1', 'device_class': DEVICE_CLASS_GAS, 'unit': UnitOfVolume.CUBIC_METERS},
    {'name': 'ENERGY2', 'key': 'energy2', 'device_class': DEVICE_CLASS_ENERGY, 'unit': UnitOfEnergy.KILO_WATT_HOUR},
    {'name': 'ENERGY3', 'key': 'energy3', 'device_class': DEVICE_CLASS_ENERGY, 'unit': UnitOfEnergy.KILO_WATT_HOUR},
    {'name': 'ENERGY4', 'key': 'energy4', 'device_class': DEVICE_CLASS_ENERGY, 'unit': UnitOfEnergy.KILO_WATT_HOUR},
    {'name': 'ENERGY5', 'key': 'energy5', 'device_class': DEVICE_CLASS_GAS, 'unit': UnitOfVolume.CUBIC_METERS},
    {'name': 'ENERGY6', 'key': 'energy6', 'device_class': DEVICE_CLASS_GAS, 'unit': UnitOfVolume.CUBIC_METERS},
ale to średnio optymalne bo dotyczy jednego LK3 a jak mam więcej i się pokrywają to jeśli się da muszę kombinować wybierając/używając innych wejść i przeliczników w kontrolerze.



Ps. Tak gwoli informacyjnie jakby ktoś szukał. Wszyscy podają że nakładka tb2 ma 2 x RJ12 I2C  a to nieprawda. Ścieżki I2C w laminacie podłączone są tylko do oleda, małego złącza JST i jednego RJ12. Drugie RJ12 ma tylko 1wire podłączone. Musiałem krosówkami podlutować drugie gniazdo.
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości