Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
sw1.50rc6 przetestowany na nakładce gsm i tu niespodzianka pwm działa poprawnie na chińskim pakiecie optoreleys 5v wiec to była wina naklanki pwm

przydało by się zrobić virtualnego gsm i oled na zasadzie ze jeden z LK pełni role fizycznej nakładki a każdy inny śle do niego command na podany adres

np 192.168.11 mamy OLED a na 129.168.1.12 mamy gsm
.11 wysyła comand na .12 by wysłać sms a .12 wysyła do .11 command by wyświetlić text

adresy vserwerów można by zapisać w zdalnym sterowaniu by wszytko było na miejscu lub jako opcja w dedykowanej zakładce gsm i oled

pozdr... dziś  montujemy kolejne pakiety pod solary

(05-10-2022, 03:26 PM)marcin napisał(a): Zauważyłem, że jak temperatura na jednym czujniku DS wzrośnie powyżej 90 stopni to umiera i2c, przestaje działać SPS30 i BME280.
Nawet jak temperatura spadnie poniżej 90 to i tak i2c nie działa. Potrzebny jest restart.

masz zwarcie na układzie Ds restart pomoże, ale tylko na chwile zmienić czujnik - sprawdź jaki prąd pobiera magistrala i2c w momencie zwarcia a jaki w normalnej pracy
może to wina kabla... przygrzany robi zwarcie. szczególnie jak sam lutowałeś uklady - ja tez miałem taki kłopot wymiana pomogła przegrzało kabelek w glizie

Aktualizacja czau po ntp tak wlanie działa - dodatkowo chyba cyklicznie sprawdza.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości