Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Nakładka GSM powoduje problemy szczególnie jeśli modem ma slaby zasięg  - na razie nie wiem dokładnie co jest przyczyną ale pracuje nad tym. dam znać w osobnym poście.

Jakie są różnice w obsłudze gsm SW 1.43d | HW 3.7 stabilny jak na razie...  chyba konsola nie wysyła wszystkich komend AT

SW 1.49 | HW 3.8 - problem z dostępem po 24h pracy nawet nie można nic wysłać z konsoli  nie wysyła sms, ale odbiera i widać np połączenie przychodzące,
Prośba o auto answer takiego połączenia "ATA" i pytanie czy można przylutować bezpośrednio do modemu mikrofon
w teorii chyba 8 - 9 - 10
 [Obrazek: SIM800C-datasheet-pinout.gif]
czy można dorobić poziom sygnału "AT+CSQ" i nazwę sieci "AT+COPS?" na żądanie - po kliknięciu w przycisk lub wczytywaniu strony  zwraca nam te informacje ale nie w konsoli tylko np koło pasków statusu GSM CONNECTED  --  GSM REGISTER TO ROAMING NETWORK
moja karta play ma odblokowany dostęp do wszystkich sieci i roaming nie oznacza że mam możliwość darmowych SMS które są tylko możliwe przez "IDEA Centertel" poniżej interpretacja poziomu sygnału rssi 5 kresek -50 4 kreski -60 3 kreski -70 2 kreski  -80 1 kreska -90 
[Obrazek: LCIjyd9G_xbEPdSu634QmefdVy__mvAM5N8P6lix...authuser=0]

Jak pobrać stan wejścia cyfrowego ?? HttpApi JSON XML brak możliwości... uciekłem się do zdarzeń jeśli inpdx ==1 set eventx 1, może by tak bezpośrednio i dodatkowo do zwrotki dorzucić pwm inpd bo tu już by się przydało najbardziej... google alexa etc... (status)
Kod:
<response>

<out>000001</out>
<pwm>0000</pwm>
<inpd>0000</inpd>

<uptime>48-48-0-0</uptime>
<uploadwww>1</uploadwww>
</response>
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości