Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Znów zawrócę głowę zmianami... Zdarzenia... najporościej było by móc mieć edycje ifów/eslów ale
rozkminiałem ostatnio jak to ugryźć by nie namieszać zbytnio w sofcie... i wydumałem takie coś

grupowanie zdarzeń...

jeśli można by było dodać opcję grupy do zdarzenia i wywołać je w następujący sposób
mamy zdarzenie nr 3 jesli temp > 0 --> akcja ustawiamy tam grupa 1
to każde kolejne zdarzenie z grupą 1 wykona się tylko jeśli pierwsze z grupy spełnia warunek
i tak kolejne zdarzenie np nr5 które jest w grupie 1 temp2 > 10 nie wykona akcji do puki nie zadziała zdarzenie 3

i znów robimy jakieś zdarzenie okalające grupę tym razem 2 które będzie odpowiadało za okalanie wszystkich zdarzenie podgrupy 2 itd..

w logice tylko dopisać AND i dodać pierwszy warunek grupy do każdego warunku danej grupy... dla pierwszego przykładu if( temp2 >10 AND (temp>0) ) itd
jeśli mamy grupe 0 lub brak to warunek jest traktowany indywidualnie np AND (1==1) by nie rozpisywać wyjątków kodu
pobranie takiego warunku z setingow nie powinno stworzyć problemu bo i tak jest pobierany dajemy mu flagę/id podgrupy np1 itd i wstawiamy w odp miejsce if flaga == 0 { var x == '1==1';} else {x = var;}
w wielkim zobrazowaniu bo nie wiem w czym tam piszecie i czy ja znam taki język kodowania ale mam nadzieję ze zobrazowałem tok myślowy.

dowolna kolejność zdarzeń przy założeniu ze pierwsze jest nadrzędnym danej grupy. zawsze możemy je edytować Smile
dowolne zdarzenie w liście można przypisać do dowolnej grupy lub je z nich odpiąć.
dopiero teraz robimy co chcemy z tym sterownikiem bez zewnętrznych kombinacji Smile
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości