Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje boje z LK3
#8
Mam juz od tygodnia zainstalowane nowe oprogramowanie na LK w wersji 1.45b i musze powiedziec ze diametralnie poprawila sie stabilnosc pracy. LK przestal sie wieszac. Czyli pod tym wzgledem jest dobrze. Tuz po uruchomieniu na nowym sofcie na jakis czas - na dobe stracily sie piki na czujniku dwuprzewodowym. Choc teraz wrocilo to do "normy" i kilka razy na dzien wskazanie skacze do niebotycznych wartosci. A niestety musze wykorzystac dwa przewody bo kabel mam polozony podtynkowo i na razie nie mam mozliwosci polozyc nowego.
Dolozylem jeszcze czujnik SDS011. W zwiazku z tym wedlug mnie mozna by bylo wprowadzic mozliwosc ustawiania czestotliwosci pomiarow bo szkoda zeby czujnik pracowal caly czas a sadze ze dokladnosc co do 1 sekundy nie jest potrzebna. Przedluzyloby to zywotnosc czujnika. Moznaby wprowadzic interwaly pomiarow np. od 1 do 10 sekund.
Wedlug mnie troche zle jest pomyslana funkcja czasowa wyjsc - uaktywnia sie juz po zaznaczeniu tej funkcji a przydaloby sie aby mozna bylo jeszcze aktywowac ta funkcje jakims zdarzeniem bo po co ma sie to przelaczac bez celu. Tera zeby to wykorzystac z sensem trzeba poswiecic jakies inne wyjscie aby wlaczyc ta "czasowke" w obwod. Ja z tego powodu wolalem dolozyc osobny przekaznik czasowy.
W zdarzeniach powinno byc tak zeby wynik operacji zmianial stan wyjscia na wysoki lub niski - do wyboru jak jest zrobione w schedulerze a nie ze po prostu dzialal na wyjscie zmianiajac stan na przeciwny niz jest.
W zdarzeniach moznaby jeszcze dodac mozliwosc ustawiania wspolzaleznosci pomiedzy czujnikami czy wejsciami.
Co z nie wykorzystanymi pinami GPIO? Moze dodac mozliwosc dowolnego skonfigurowania ich przez uzytkownika wedle potrzeb jako wejscia czy wyjscia. Mi osobiscie brakuje wyjsc na LK3.
Oleda nie udalo mi sie jeszcze uruchomic. Jest to OLED z Ali 1.54 ver1 bede mial chwile to posle zdjecie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości