Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcja czasu
#5
oktawian post_id=13953 time=1510144968 user_id=5885 napisał(a):Problemem jest to, że wejścia cyfrowe nie mają histerezy, bo wiadomo jak to działa. Jeśli pływak jest na granicy to pstyka elektrozaworem, OUT0 =1 a INP1D przeskakuje z 0 na 1 i z powrotem. Żeby ten problem wyeliminować chciałbym zrobić opóźnienie wyłączenia wyjścia sterowalnego, np. 5sekund.

MOżesz pokombinować z wejsciem INPD i praca bistabilną, jest tam opcja opoznienia, ale w Twoim przypdaku chyba nic to nie da.
MOże poszukaj takiego pływaka z bardziej stabilna krańcówką, niewrażliwa na małe zmiany

oktawian post_id=13953 time=1510144968 user_id=5885 napisał(a):Dodatkowym problemem jest to, że po wpisaniu event H1 np. 55 w liście na dole pojawia się prawidłowo od wejścia H1, ale po ponownym zalogowaniu się do LK3 w event jest już wpis undefined zamiast H1 i 55 zmienia się w 5500, przydałoby się również zmiana event, w tej chwili nic nie mogę zmienić, muszę usunąć zdarzenie i dodać na nowo takie jakie chcę.

ten problem znamy i bedzie poprawiony

oktawian post_id=13953 time=1510144968 user_id=5885 napisał(a):Jeszcze jedna kwestia, jak zrobić możliwość ustawiania poziomu wilgotności (to samo może tyczyć się temperatury). Podłączę wyświetlacz i chcę za pomocą przycisku zmieniać poziom żądanej wilgotności + i - wystarczy, da się ogarnąć ?

Nowa funkcjonalnosć, trudno powiedziecczy bedzie dodana taka opcja
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości