Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyka domowa
#4
Program na andka robiłem w appinventor2 zgodnie z instrukcją, która kiedyś na forum trafiła. Powielam schematy i dodaję nowe.

Na dzień dzisiejszy mam drugi LK i odbiornik 2-k radiowy do pilota bramy. Zrobiłem oświetlenie w ogrodzie 3 sekcje, zautomatyzowałem dwie bramy garażowe. Wszystko będzie podłączone pod LK. Trochę pogoda mnie wstrzymuje.
W założeniach z komórki będę mógł sterować 3-sekcjami oświetlenia i dwoma bramami garażowymi, dodatkowo na wiosnę dodam czujniki otwarcia wszystkich bram, tak żeby nie podglądać na kamerze czy przez okno, która z bram jest otwarta - a zdarza się to dość często Smile
Obecnie odbiornik radiowy podłączyłem pod oba LK - jeden steruje pracą elektrozaczepu furtki, a drugi dowma sekcjami oświetlenia. Odbiornik jest podłączony pod wejścia LK. Tutaj znów na wiosnę dołożę sterowanie przez LK dwiema sekcjami oświetlenia z napędów bram - ruch bramy wjazdowej włączy na 5 minut oświetlenie wjazdu, a bram garażowych oświetlenie tylnej części ogrodu.
Jak starczy mi sił to będzie pomiar siły wiatru przez jakiś zew. wiatraczek i czujnik deszczu oraz wentylator w garażu załączany w zależności od wilgotności i temp.
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości