Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LanKontroler V3
#25
Witam,
Ja myślałem żeby może zrobić to na zasadzie np. dziesięciu pól(Modbus RTU z poziomu http), w które użytkownik wpisywałby adresy rejestrów np. licznika energii bez wnikania w ich zawartość - po prostu tylko odczyt i pokazanie ich zawartości co jakiś interwał a w przypadku rejestrów r/w z przyciskiem "zapis" obok pola tekstowego z wartością, którą chcemy ustawić - może nie za bardzo elegancko ale uniwersalnie. A gdyby była mozliwość delikatnej obróbki odczytanych danych (przesunięcia znaku lewo/prawo, mnożenie lub dzielenie) to już w ogóle byłoby fajnie.

Snując te pomysły mam świadomość możliwych ograniczeń sprzętowych i tak bardzo dobrze przemyślanego urządzenia, więc proszę mi wybaczyć jeśli mnie ponosi :-)

Oprócz tego, że ćwiczę mocno Wasz LK to jeszcze bawię sie raspberry PI i sterownikami PLC. Na Raspberry jest taki system Nettemp się nazywa i on mi obsługuje wybrane urządzenia po Modbus RTU np. licznik energii Orno OR504 (niestety urządzenie oparte jest na systemie linux i nie nadaje się ze względu na ryzyko zwisu systemu - do sterowania jakimiś procesami jedynie do akwizycji danych)
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości