Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Identyfikacja czujnika DS18B20
#9
Temat identyfikacji czujników jest wałkowany już dość długo, ale na razie nie ma nawet zapowiedzi zmiany.
Z drugiej strony trzeba mieć świadomość ograniczeń sprzętowych LK - tam się "wszystkiego" nie da wepchnąć, głównym ograniczeniem jest pamięć (i zapewne dlatego wersja softu 3x ma 6 czujek DS ale nie ma watch-doga IP).

Używam w tej chwili sześciu LK pracujących w jednej sieci. Nie używam xml-a ale odpytuję po kolei LK o pojedyncze czujki, stany itp. Tak zrobiłem na początku i nie chciało mi się przerabiać. Smile Może kiedyś ... Wink Ale w bazie mam tabelę konfiguracyjną w której mam relację co która czujka oznacza. W takim układzie wymiana jednej czujki to jest wykonanie zapisu w max. 6ciu wierszach tabeli konfiguracyjnej (dla softu w wersji 3x) czyli wpisanie nowego układu czujek dla jednego LK. Gdyby czujki padały 3 razy dziennie byłoby to pewnie uciążliwe, ale ... od ponad dwóch lat nie padła żadna. Big Grin Więc jak na razie - dla mnie jest to problem akademicki.

Ponadto - nowe wersje softu (te z nowymi funkcjami) mają zwykle choroby wieku dziecięcego a ja wolę mniej funkcjonalne ale stabilne. Wink
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości