Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Identyfikacja czujnika DS18B20
#8
Podpinam się do tematu - chcę zbudować system rejestracji temperatur w zakładzie produkcyjnym w oparciu o LAN Kontroler - będzie ok 25 punktów pomiarowych. Do tego muszę napisać własny soft który będzie zbierał dane, wrzucał je do bazy danych i z jej poziomu będzie dalsza obróbka danych. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem byłoby pobieranie danych poprzez xml ale w tym przypadku jest to nierealne gdyż brakuje nam właśnie numeru seryjnego DSa. Gdyby był numer to można by czujki identyfikować po numerze seryjnym i wymiana nie byłaby tak "bolesna" a w tej chwili w przypadku awarii jednego z czujników jak będę musiał wymienić go na nowy to obawiam się że będzie to koszmarem.
Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów gdyż ja w temacie LK jestem nowy - jak wygląda temat aktualizacji softów i rozwijania produktu przez producenta?? Czy w przypadku gdy wielu z nas mówi o tym temacie jest realna szansa że producent zareaguje w miarę szybko i stworzy dla nas aktualizację uwzględniając nasze uwagi?
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości