Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sterowanie nagrzewnicą rekuperatora
#1
Witam.

Od niedawna mam kontakt z LK. Chciałbym go użyć do sterowania nagrzewnicą elektryczną za rekuperatorem z wykorzystaniem presostatu, czujników DS18B20 i Raspberry PI.
NA początku opiszę co mam zrobione:
1. Raspberry PI ma 2 funkcje w tym projekcie:
- ustawia na INP1D znacznik, że jest 2 taryfa prądu
- zbiera wszystkie informację w kupę i rysuje wykresiki Smile

2. LK:
- pod wejście analogowe INP1 podłączony jest presostat by wskazywać, czy działa rekuperator - jest to zabezpiczenie przed zbyt małym ciągiem powietrza w przewodach i zabezpiecza nagrzewnicę
- pod INP8 mam podłączony DS18B20 by sprawdzać jaka jest temperatura powietrza za rekuperatorem - w przypadku, gdyby byłą zbyt niska załączana miałaby być nagrzewnica
- pod INP9 mam podłączony DS18B20 by sprawdzać temperaturę za nagrzewnicą, by powietrze za nagrzewnicą nie było zbyt ciepłe - odłączałoby nagrzewnicę.

Poustawiałem warunki brzegowe na OUT1 - czyli warunki jakie muszą być spełnione, by nagrzewnica była załączona.
Dopiero po podłączeniu wszystkiego zauważyłem niepoprawne zachowanie układu. Nagrzewnica załączała się nawet w przypadku, gdy nie powinna. Trochę mi zajęło dojście do przyczyny problemu. W events configu sprawdzany jest tylko 1 warunek na raz (z dokumentacji wynika, że tylko analizowane są tylko warunki dla czujnika, który ostatnio zmienił swój stan).

Ja zakładałem, że dla każdego OUTX warunki analizowane są w kolumnach - to był mój błąd Smile

Proszę powiedzcie, czy jest możliwe weryfikowanie wszystkich warunków ustawionych na każdym OUT? Jaki jest cel (poza zmiejszeniem złożoności weryfikacji warunków), że weryfikowany jest tylko 1 wiersz w events configu?

Czy macie może jakiś pomysł, jak można rozwiązać problem? Może źle zrozumiałem konfigurowanie LK i mam złe założenia dla events configa? Zakładałem, że LK może pracować w miarę autonomicznie...

Może warto zmienić standardowe zachowanie sprawdzania warunków dla events configa w oprogramowaniu dla LK?

pozdrawiam
Łukasz Łęcki
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości