Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie CO CWU
#1
Witam,

LK ma byc wykorzystany jak w temacie.
Chodzi o zminimalizowanie zuzycia gazu przy niezmienionej funkcjonalnosci ukladu.
CWU - sterowanie wlaczaniem pompy obiegowej CWU w zaleznosci od spadku temp ponizej zadanej histerezy na powrocie z obiegu zamknietego. Wylaczenie obiegu CWU pieca i pompy w godzinach nocnych, wylaczenie obiegu CWU pieca i pompy jak nie ma mnie w domu - sygnal z alarmu domowego. Podtrzymanie wyzszej temp na piecu przez pol godz po wcisnieciu przycisku aby zrobic sobie goraca kapiel kiedy mam na to ochoteSmile

CO - wlaczanie automatyczne przy osiagnieciu dolnej granicy zadanej temp., zdalne reczne wlaczenie pieca po np tygodniowym pobycie poza domem kiedy temp w domu byla utrzymywana na minimalnym poziomie.

Niestety aby pokazac konkrety dzialajacego ukladu potrzebuje nastepujace informacje:

1. Zasilanie - czy dla sterowania LK konieczny jest zasilacz buforowy z podtrzymaniem czy tez zwykly zasilacz bez podtrzymania. Innymi slowy czy LK zapamietuje ustawienia po zaniku zasilania czy przekazniki wracaja na pozycje poczatkowa, czy istnieje podtrzymanie nastawy czasu.

2. Wejscie logiczne - czy samo zamkniecie ukladu (zalaczenie) pomidzy GND i INP wystarcza do odczytania przez tego przez LK jako zmiana stanu z 0 na 1?

3. HTTP - sterowanie zdalne.... To jest moj najwiekszy problem. Nie mam problemu aby przesterowac LK bedac w zasiegu domowej sieci WiFi do ktorej podepne LK. Co zrobic aby sprawdzic temp i zalaczyc jeden z przekaznikow bedac "na drugim koncu swiata", aby wejsc na strone, zalogowac sie, kliknac i aby zadzialaloSmile?

Prosze o odpowiedzi jak dla laika, szczegolnie na pytanie nr 3.

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam,

Grzegorz
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości