Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyka domowa/inteligentny dom - LK i aplikacje
#6
sorki za zgryźliwość, ale czy urządzenia spod znaku "I" nie mają przeglądarki internetowej?
W takim razie pora zmienić na Androida czy Windows Phone Smile
Ja w każdym razie na wszystkich urządzeniach co mam łącznie ze starym PDA z Windows Mobile obsługuję LK (co prawda źle skaluje stronę, ale obsługa jest możliwa)

Ale co masz na myśli "Tanie inteligentne mieszkanie"
Jeśli chcesz zrobić, żeby po wejściu do domu zapalało się światło i tam gdzie Ty chodzisz to tam się światło zapalało to od tego są czujniki ruchu i wpięte w centralę alarmową mogą dodatkowo sterować wyjściami. Centrala Integra polskiej firmy SATEL ma takie możliwości - łącznie ze sterowaniem żaluzjami. Ma też moduł WWW.
Na LK załączanie świateł zrobisz, ale ściemnianie w pokojach - musi być oświetlenie LED - możesz zrobić tylko na PWMie
1 LK = 1 punkt świetlny

W ogóle to zawsze śmieję się z tej inteligencji budynków (jako że znam dobrze systemy alarmowe i byłem na szkoleniu z inteligentnych budynków). Budynek jest tak inteligentny jak inteligentnie zaprogramował go instalator. Ogólnie to buzer, który niczemu nie służy a sterowniki kosztują krocie.
Oszczędności żadne - bo to co włożysz w sprzęt zanim się zwróci to się zepsuje a nie mówiąc już że to pożera jakąś część prądu.
Natomiast sterowanie LK w połączeniu z obsługą z centrali alarmowej ma sens. Przystawka do WWW do Satela jest kilkukrotnie droższa od LK, ale jak masz kupować kilka LK to lepiej jednak tą przystawkę kupić.
Ogólnie temat rzeka, ale zapamiętaj tylko, że inteligentne mieszkanie nie będzie wiedziało o której zaparzyć kawę, nie będzie wiedziało jakiej temperatury oczekujesz i jakie oświetlenie potrzebujesz - jedynie wykona wszystkie zaprogramowane przez Ciebie (instalatora) rzeczy.

Natomiast jeśli lubisz bajery to są sterowniki do budynków, gdzie rysujesz sobie mieszkanie w Cadzie i tam rysujesz sobie wszystkie punkty świetlne, wstawiasz czujniki temperatur, rysujesz połączenia itp i potem wchodząc na stronę WWW tego sterownika widzisz cały rozkład mieszkania z odczytami ze sterowników (temperatur, wilgotności, nasłonecznienia i co jeszcze chcesz) i możesz sterować piecem, oświetleniem itp.
Koszt takiej instalacji kilkadziesiąt razy większy od ceny LK, ale za to jaki efekt Smile
Trochę się rozpisałem więc myślę że jeszcze jedno zdanie i kończę:
Ipad, Ifon (czy jak to się pisze), Itablet, Ibook, I wszystko inne co ma I z przodu i ma przeglądarkę internetową będzie obsługiwało LK
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości