Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie PWM pompą obiegową Grundfos Alpha1L
#3
po co pwm.... jeśli już to ustawione na stale w pompie...
1. źle dobrane napięcie może doprowadzić do stanu ze pompa nie ruszy -- sprawdzone na sobie do tego grundfosa potrzebujesz przynajmniej triak lub cos takiego https://allegro.pl/oferta/konwerter-sygn...2763632908
2. pobór energii spada o znikome ilości - szkoda zachodu
3 na jakiej zasadzie zrealizujesz pełna moc w przypadku nadmiaru ciepła w buforze lub źródle ciepła

ja mam to rozwiązane inaczej sterownik załącza mi cyklicznie pompę na interwale w momencie gdy osiągnie temperaturę termostatu 55 który jest przytwierdzony do wylotu z pieca i pompy - wspólny odcinek - zwiera na stale przekaźnik
dodatkowo mam termostat 75 bezpośrednio na kotle który tez zwiera na stale przekaźnik
efekt poniżej 35st pompa nie pracuje, po jej przekroczeniu pracuje cyklicznie w interwalach ustawionych w sterowniku lk
po przeskoczeniu temp na piecu 75st lub buforze 55 pracuje ciągle rozładowując nadmiar ciepłą

dlaczego tak... bo jak padnie LK to wzrost temp spowoduje włączenie pracy pompy niezależnie od tego co by było w niej ustawione przy pwm będziesz miał kłopot z jej włączeniem awaryjnie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterowanie PWM pompą obiegową Grundfos Alpha1L - przez stAch - 11-17-2022, 07:04 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości