Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulator 3 fazowy / PWM PID
#5
(07-30-2022, 12:20 PM)krzychor napisał(a): Super pomysł :-)

taka myśl po zapoznaniu się z opisem:

może dodać zamiast pomiaru napięcia Inp1-3 możliwość wyboru parametrów m10-m20 jako napięć fazowych mierzonych przez falownik / miernik SDM odczytywanych przez modbus???

uprości to układ pomiarowy ( dla tych co używają modbus) ale jak ktoś już ma sofara / SDM i LK3.5 to dodanie konwertera modbus za parę zł jest prostsze

pozdr

nie rozwiąże to problemu - pomiar na falowniku a pomiar właściwy to zasadniczo rożne wartości, Często falownik jest w sporej odległości od odbiorników energi np grzałek w buforach, o tym czy pchamy do sieci nie decyduje falownik który możesz sobie ustawić nawet na napięcie 270v max a prawa fizyki które bazują na bieżącym rozkładzie energetycznym w sieci. Pomiar na odbiorniku jest droższym ale skutecznym rozwiązaniem.

Sposób na modnusa zadziała jeśli mamy do czynienia z nowoczesną instalacją i falownik wpięty jest bezpośrednio do głównego pionu - spadki mocy są znikome.
Przeważnie instalacja jest wpięta "gdzieś na uboczu do 3 faz" np w odległym garażu, lub wentylacją do piwnicy, sprawdzone doświadczalnie. Ponad 300 instalacji do dyspozycji,

Walczyliśmy głównie z falownikami huawei po modbusie - ma on zaawansowane reguły i wbudowane wyjście hamulca - zasada działania analogiczna do LK regulator faz - rozwiązanie to działa na co 5 instalacji solarnej i powoduje spore problemy szczególnie gdy w pobliżu jest kilka instalacji a mało potencjalnych odbiorców.
Właściwie to dzięki LK bo nim analizowano rozkład napiec w instalacji - wykres mqtt, doszliśmy do wniosku że pomiary falownika nie odzwierciedlają stanu faktycznego napiec w badanej sieci które zawyżały instalacje sąsiednie.
Mieliśmy nawet w planach pełne wykorzystanie PWM i budowę nakładki mocy która będzie tylko częściowo ograniczać prąd, dlatego wybrano PWM ale już kilka  gotowych zestawów samych przekaźników pokazało że nie ma sensu poprawiać działającego rozwiązania.
Tym bardziej że taka metoda pomiaru czyni go uniwersalnym nie obligującym do zastosowania wyłącznie w fotowoltaice
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Regulator 3 fazowy / PWM PID - przez stAch - 07-27-2022, 03:18 PM
RE: Regulator 3 fazowy / PWM PID - przez wilkxt - 07-28-2022, 11:38 AM
RE: Regulator 3 fazowy / PWM PID - przez stAch - 07-28-2022, 01:27 PM
RE: Regulator 3 fazowy / PWM PID - przez krzychor - 07-30-2022, 12:20 PM
RE: Regulator 3 fazowy / PWM PID - przez stAch - 07-31-2022, 07:49 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości