Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączene Lan kontrolerów client-serwer
#5
(09-06-2022, 09:26 AM)marcinb napisał(a): Tak teraz patrzę na LK3 i się zastanawiam czy nie dało by się tak żeby w jednym LK pokazać jakiś parametr z innego LK.
Hmm ??

Podgląd stanu eventow możesz uzyskać robiąc odpowiednie zadanie w w zdarzeniach stan masz podświetlony na odpowiedni kolorek.    
z tym ze ostatnie wersje softu mają błąd zapisu ich stanu https://forum.tinycontrol.pl/showthread....47#pid9547 i nie wiem jak daleko wstecz ( podaj wersje twojego softu) ten błąd sięga 
Moje doświadczenie z eventami - osobiście mam zrobione tak ze każdy z lk sterujący innym ma te same eventy
czyli np jeden ip...99 wykrywa zmierzch i rozsyła status na ip...100 event8 = 1 ten zkolei wysyła event8=1 na ip....101  itd. na każdym wiec mam zmienna zmierzchu i mogę robić warunki w oparciu o nią.
101 zatacza pętle do ip...99 by zmienne te trafiały do poprzednich lk w kolejce, ale tu musisz pamiętać o zasadzie by nie zapętlać przesyłu danych, wiec skoro event8 wysyłał ip...99 to na tym przed nim w pętli czyli ip...101 kończę propagacje tego parametru i nie przesyłam go dalej. 
Tak wiec mam te same stany eventow na każdym z LK po ich zmianie z pominięciem strony pośredniczącej

na kilku z farm fotowoltaicznych na takiej samej zasadzie  śmiga to po sieci nat i vpn'ie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Podłączene Lan kontrolerów client-serwer - przez stAch - 09-06-2022, 11:23 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości