Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje nowych funkcjonalności
#29
Witam
Mam kilka propozycji zmian które nasunęły mi się podczas dwumiesięcznej eksploatacji 4 szt. LK (świetny kontroler) połączonych
po Wi-Fi (soft 2.28) . Zastosowanych jako kontrola i regulacja temperatury w 3 pomieszczeniach wraz z kontrolą i regulacją temperatury grzejników oraz 1 LK jako kontrolera pracy kotłowni i pieca CO i CWU oraz kilku innych rzeczy. Część tych propozycji była już sygnalizowana na forum.
I tak.
- Host name z panelu Network Configuration widoczna na panelu kontrolnym - przydatna dla użytkowników więcej niż jednego LK.
- panel kontrolny na jednej stronie widoczny w całości bez scrollu
( Wyeliminowanie scrollu znacznie ułatwia ocenę sytuacji na panelu i stosowane jest w przemyśle przy wizualizacji procesów technologicznych czy kontroli systemów i wygląda bardziej profesjonalnie ).
- wyróżnienie kolorem stanu wejść cyfrowych podobnie jak w przypadku przekaźników lub podobnie np. różne kolory LOW, HIGH
Dla w/w zmian nie powinno być chyba problemu z pamięcią. Tak mi przynajmniej wygląda z zapisu HTML.
Można by to zrobić np. jak w załączniku. Jeśli uzna Pan że jest warte dyskusji, proszę umieścić załącznik na forum.
- nadanie nazwy własnej wejściom cyfrowym - podobnie jak przekaźniki
- nadanie nazwy własnej czujnikom temperatury 1-Wire zamiast napisu DS18B20 1-Wire
Dla dwóch ostatnich zmian być może udało by się coś wygospodarować – to w końcu „tylko” 8 zmiennych
Myślę że zmiany te nie powinny obejmować tylko wersji Home a wersję podstawową. Zadowoliły by chyba każdego użytkownika LK
niezależnie od tego do czego go wykorzystuje.
Pozdrawiam


Załączone pliki
.gif   rysunek1.gif (Rozmiar: 32.69 KB / Pobrań: 5,111)
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości