Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 2.37 - zmiany w remote control
#3
od kiedy wprowadziliście możliwość sterowania przez HTTP, przerzuciłem się na ten sposób sterowania (wcześniejsze skrypty pisałem pod SNMP)
Teraz chciałem odpalić starsze skrypty sterujące za pomocą SNMP i nie działają. zmieniliście coś? czy coś co wcześniej uznane było za domyślne teraz wymaga jakiegoś ustawienia? wcześniej na totalnie dafaultowych ustawieniach pisałem
snmp2_set("192.168.1.100", "public", "iso.3.6.1.4.1.17095.3.1", "i", "1");
i zmieniałem stan przekaźnika - teraz nie dzieje się nic.

następna sprawa, w dalszym ciągu mam problem z dziwnym zachowaniem LK.
Sprawa wygląda tak - za pomocą LK, ustawiam na odpowiednie kable + i - oraz odpalam zasilanie na ok 2ms, coś takiego:

Kod:
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out2=1");
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out3=1");
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out4=0");
#Czekaj na zamkniecie drzwi
usleep(187000);
$contents = file_get_contents("$LK_IP/outs.cgi?out4=1");

taki mam kod do otwarcia drzwiczek za pomocą starej wkretarki przy piecu. system działa cały dzien, łącznie otwierając i zamykając drzwi jakieś 10-15 razy w ciągu całego dnia. nagle wieczorem LK zaczyna szaleć, jakiekolwiek komendy wysyłane do LK nie działają, zmienia się stan np OUT0 mimo że chce ustawić zupełnie inne przekaźniki.

Wychodzę z założenia że program jest dobrze napisany skoro działa cały dzień a przy dłuższym czasie pracy zaczyna świrować.
co minute prawdzam temperature i w zależności od ustawionego programu zamykam, otwieram lub nic nie robię z drzwiami.

chciałem sprawdzić czy to przez to że zacząłem używać HTTP requestów, ale niestety SNMP w obecnej wersji mi nie pyka :/
jakieś pomysły?
w tej chwili wrzuconą mam wersję
HW:1.1 SW:2.36 S/N:663
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości