Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaskada grzałek
#19
adzik napisał(a):3 takie same grzałki można podłączyć na 6 kombinacji
Grzałkę w opcji 100, 200, 300 można podłączyć na 6 różnych kombinacji, ale 3 grzałki po 200W to tylko 200, 400 i 600W

adzik napisał(a):2. przetwornicami z funkcją MPPT (Maximum Power Point Tracking)
jaką konkretnie masz na myśli. Nie ma co strzelać z armaty do wróbla - mam układ 3 grzałek do 120l zbiornika i chciałem coś prostego.
PWM się wg mnie nie nadaje, albo jeszcze za mało o nim wiem. Może kondensator 22000uF/100V i PWM rozwiązałby sprawę, ale sam kondensator kosztuje 100 więc chyba lepiej poszukać innych rozwiązań

adzik napisał(a):3. Dlatego dopasowanie mocowe jest b.istotne.
Masz rację. Zapomniałem o wzorze który przytoczyłeś w innym poście P=U^2/R. Sugerując się liniowymi zależnosciami P=U*I myślałem że moc będize zależeć liniowo a nie od kwadratu napięcia.
Ale do rzeczy. Dzisiaj podłączyłem wszystko i moje spostrzeżenia co do napiięcia i natężenia. Panel obciążony grzałką 200W/24V
Słońce świeci - napięcie około 18V-22V
Słoćne za chmurką małą - około 12V
Słońce za chmurą dużą ciemną - około 5V

natężenie przy słońcu za chmurką przy napięciu około 12V wynosi 1,5A = czyli moc wypromieniowana na grzałce wynosi 18W. to trochę mało, ale wtedy panele były pod niewłaściwym kątem w pionie. Po skorygowaniu jutro myślę, że będzie lepiej - aczkolwiek nie spodziewam się cudu - trzeba jednak pomyśleć o innym połączeniu.
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości