Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
logger
#1
Witam!
Probowalem wyslac na maila, ale odrzuca od razu..

Do tej pory bawilem sie konwerterem usb-1wire do kontroli temperatury + laptop z linuksem, ale widze zapotrzebowanie na cos bardziej przystepnego dla nieelektronikow i niekomputerowcow. Chodzi o maniakow budownictwa, ktorzy maja bzika na punkcie pomiaru temperatury, wilgotnosci i CO2.

http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...WMG/page93

W zwiazku z tym mialbym prosbe o skrojenie firmware'u do tego wlasnie celu. Wazny bylby manual w pdf'ie dla latwego uruchamiania laikom.
Co zakupic, czyli LK, 4 sondy DS18B20, spliter 1wire, DHT11, z co2 pewnie gorzej.. jakies przedluzki..

Czy da sie to zasilic przez PoE z router'a jaki zazwyczaj sie znajduje w domu?

Jesli tak na jakie dlugosci bedzie sie to dobrze spisywac.. przy jakich dlugosciach trzeba juz uzyc zewnetrznego zasilacza.. jakie napiecie?

O co chodzi. Potrzeba autonomicznego rejestratora mierzonych parametrow. Do tego wygodne wyswietlanie wynikow w formie graficznej (po sciagnieciu danych na pc oczywiscie.. obrobka to drugorzedna sprawa na razie). Cos na zasadzie rrdtool.. staly rozmiar bazy. Plan minimum to rejestracja 1 dniowa. Dalej 3dniowa, tygodniowa, miesieczna.. co sie da zmiescic. Z malejaca czestotliwoscia oczywiscie ale moze tez rozdzielczoscia skoro i tak dane sie usrednia coraz bardziej, zeby wiecej zmiescic na LK.

Bez problemu mozna to zrobic jesli LK podlaczyc na stale do kompa, no ale nie o to chodzi.

Nie wiem jak mozna wykorzystac pamiec LK (brak baterii do podtrzymania ulotnej) i czy protokol snmp pozwala na przesylanie calych tablic danych?

Gdyby to bylo mozliwe to jeszcze jedna funkcjonalnosc w postaci liczenia sprawnosci rekuperatora (i takze rejestracja oczywiscie) na podstawie danych z 4 czujnikow temperatury. Czesto na forach prowadzone sa spory o rzeczywista sprawnosc rekuperatora, a nie reklamowana. Zeby to zrobic trzeba mierzyc temperatury bezposrednio przy wymienniku ciepla, a nie na anemostatach i czerpniach.

Wazna w takim zastosowaniu bylaby kalibracja czujnikow. Czyli opcja zeby wszystkie mierzyly to samo i ew. roznice wrzucic jako offset. Mysle, ze mimo malej dokladnosci 0.5st, daloby sie jednak uzyskac dobre wyniki po kalibracji przy 12bitowej rozdzielczosci.

Ja juz troche wypadlem z obiegu wiec moze pisze glupoty.. jak Panowie widzicie taka aplikacje?
<t></t>
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości